ModiFace

Cena: bezpłatna

Pokochasz za to, że... wykona za ciebie makijaż. Po dokładnym naprowadzeniu znaczników na swoje zdjęcie - ustawiasz je na oczach, ustach i brwiach; możesz wybrać rodzaj wizażu. W wersji darmowej masz do wyboru ok. 20 makijaży w różnym stylu. Będziesz zaskoczona, jak bardzo realistycznie wyglądają niektóre z nich! Poza tym aplikacja daje klasyczne funkcjonalności, takie jak wybielenie zębów, wygładzenie cery oraz rozświetlenie twarzy.

Minus: Funkcja zmiany koloru oczu. Soczewki wyglądają mało naturalnie. Pomocna jest jednak możliwość stopniowania intensywności koloru.

Photo-Finish

Cena: bezpłatna

Pokochasz za to, że... wygładzi niedoskonałości. To dobry wybór dla dziewczyn, które mają problem z trądzikiem i innymi zmianami na skórze. Aplikacja pozwala na wygładzenie krostek i przebarwień, a także rozjaśnienie skóry. Na pewno spodoba wam się możliwość kopiowania gładkiego fragmentu skóry i dopasowywania go do innego miejsca. Efekt? Bardzo naturalny.

Minus: Wygładzanie cery to jedyna opcja tej aplikacji. Od dobrej apki oczekujemy większej ilości funkcjonalności! 

Visage Lab

Cena: bezpłatna

Pokochasz za to, że... robi wszystko za ciebie. Po załadowaniu zdjęcia, program automatycznie wprowadza 6 poprawek - nakłada "podkład", czyli wygładza skórę, wykonuje delikatny makijaż oczu, wybiela zęby, likwiduje błyszczenie skóry, prasuje zmarszczki oraz ociepla kolor cery. Poza tym możemy dodać do zdjęcia tło lub wybrać kolorowy filtr.

Minus: Jeśli oryginalne zdjęcie ma słabe oświetlenie, efekt przypomina maskę. 

Insta.Vouge Skin Makeuo Retouch

Cena: bezpłatna

Pokochasz za to, że... choć zawiera tylko podstawowe opcje, pozwala na szybkie wyretuszowanie najprostszego selfie. 

Minus: Trudno precyzyjnie wyretuszować miejsca przy ustach i oczach. Jeśli chcemy pobawić się w korekcję detali, uzyskujemy efekt rozmytej plamy na całym ekranie. O ile oczywiście cierpliwość pozwoli nam wytrwać do tego momentu.

Facetune

Cena: 3,99 euro

Pokochasz za to, że... nikt nie zorientuje się. że jej użyłaś. To aplikacja, z której korzysta m.in. Beyonce i Kim Kardashian. Obie wyszczuplają w ten sposób biodra, uda i talię, a także wygładzają cerę. Aplikacja pozwala na zmianę proporcji ciała, ale jednocześnie dba o to, by nie odkształcać tła, np. widocznych za nami framug. 

Minus: Korekta jest czasochłonna. Jeśli nie zatrudniasz w tym celu asystentki, jak robi to Kim Kardashian, możesz nie mieć cierpliwości do poprawiania każdego zdjęcia.