11. odcinek „Top Model 10” rozpoczął się od zadania, które w całości rozegrało się na ulicach pięknej i przyciągającej miliony turystów z całego świata Pragi. Podzieleni na trzy grupy uczestnicy musieli wykonać stylizacje i sesje zdjęciowe inspirowane trzema ikonami popkultury. Wzorem dla półfinalistów były znane i cenione na całym świecie Czeszki: modelka Eva Herzigová, piosenkarka Helena Vondráčková oraz tenisistka Karolína Plíšková

„Top Model 10” – 11. odcinek: sesja zdjęciowa w Pradze

Każda grupa musi wrócić z trzema fantastycznymi zdjęciami - powiedział Marcin Tyszka.

Weronika była w parze Mikołajem, Kacper z Dominiką, a Nicole z Julią. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne uczestnicy mieli na wykonanie tego zadania tylko dwie godziny. Jurorzy pochwalili wszystkie grupy, ale po naradzie stwierdzili, że najlepiej poradził sobie duet złożony z Weroniki i Mikołaja.

„Top Model 10” – 11. odcinek: castingi przed fashion weekiem

Następnie uczestnicy brali udział w castingach przed Prague Fashion Week. Tym razem zostali podzieleni na dwie grupy – w pierwszej znaleźli się Dominika, Weronika i Kacper, a w drugiej Nicole, Julia i Mikołaj. Wszyscy otrzymali mapy Pragi z zaznaczonymi na niej adresami pięciu atelier, gdzie odbywały się przesłuchania. Stawką była możliwość pójścia w pokazach marek Umprum, Vanda Janda, Michael Kovacik, Petra Kubikova oraz Petrol Dendis. Chłopcy byli w mniej komfortowej sytuacji niż ich koleżanki z programu, ponieważ tylko dwóch z pięciu projektantów szukało do swoich fashion shows modeli płci męskiej. Co gorsza, Kacper nie wiedział, że miał zabrać ze sobą na castingi swoje kompozytki, bardzo się stresował oraz także miał problemy z komunikacją z powodu słabej znajomości języka angielskiego.

Możemy wam już zdradzić, że zdecydowanie największą furorę na castingach zrobiła Nicole, która dostała się na wszystkie pięć pokazów. Niewiele gorzej poradziła sobie Julia, która dostała zielone światło od czterech projektantów. Po dwa pokazy wywalczyli Dominika i Mikołaj, a Weronika i Kacper po jednym. Po ogłoszeniu tych wyników dziewczyny zostały zaproszone na dodatkowy casting. Dzięki niemu Nicole i Julia zdobyły możliwość pójścia w jeszcze jednym pokazie.

„Top Model 10” – 11. odcinek: sesja w helikopterze

Kolejnego dnia twórcy programu przygotowali dla półfinalistów coś naprawdę wyjątkowego – sesję zdjęciową w stylu filmu akcji z jednym z najlepszych czeskich fotografów mody. Standa Merhout robił zdjęcia uczestnikom „Top Model 10” w czasie gdy oni... pozowali w unoszącym się w powietrzu helikopterze. Uczestnicy byli podekscytowani, ale i lekko przerażeni, zwłaszcza, że niektórzy z nich zmagają się z lękiem wysokości. Efekty sesji były jednak spektakularne.

„Top Model 10” – 11. odcinek: kto odpadł, a kto przeszedł dalej 10.11.2021?

Gościnią specjalną podczas panelu była czeska topmodelka Daniela Peštová, idolka Joanny Krupy.

Najlepiej w tym tygodniu poradziła sobie Nicole - oznajmiła Dżoana.

Następnie swoje fotografie otrzymali Dominika, Mikołaj i Julia. Decyzją jury, z programem pożegnać miało się dwoje uczestników: Kacper i Weronika. Nastąpił jednak zwrot akcji, na który widzowie show czekali przez cały sezon.

Zobacz także:

Słuchajcie, ja przywracam jedna osobę, będzie to Kacper - ogłosił Michał Piróg.

Tym samym w 11. odcinku „Top Model 10” z programem pożegnała się zdobywczyni Złotego Biletu, Weronika Zoń. Nicole Akonchong, Julia Sobczyńska, Dominika Wysocka, Kacper Jasiński i Mikołaj Krawiecki przeszli dalej i wystąpią na Prague Fashion Week.