„Top Model 10”: odcinek 7. – Jak wygląda sytuacji a domu modelek i modeli?

6. odcinek zakończył się w dość nieprzyjemnej atmosferze. Przykre słowa jakie powiedziała Olga na temat Kacpra nie zostały zapomniane. Teraz mogliśmy zobaczyć, jaka atmosfera panowała w domu modelek i modeli po powrocie ze spotkania z jurorami. Okazało się, że uczestnicy w dalszym ciągu byli po stronie Kacpra, a Olga trzymała się poza grupą.  

„Top Model 10”: odcinek 7. – Pokaz mody w nietypowym obuwiu i sesja dla wygranych

Program „Top Model” przygotował dla uczestników niezwykłe wydarzenie – pokaz mody na wiadukcie w samym centrum Warszawy. Opiekunem modeli i modelek podczas przygotowań do wyjścia na wybieg był Dominik Sadoch. Pokaz mody uświetnił natomiast występ Smolastego. Raper śpiewał na wybiegu tuż obok prezentujących ubrania uczestników programu. Pokaz otworzyła Olga Król. Za nią na wybiegu pojawiali się kolejni modele i modelki, którzy zbierali bardzo pochlebne opinie od jurorów. Po przejściu Arka Joannie Krupie zrobiło się aż gorąco. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem celująco. Trzeba jednak przyznać, że nie było w nim nic skomplikowanego. Kiedy Michał Piróg zapytał uczestników, czy ci chcą więcej, usłyszał twierdzący okrzyk. W kolejnym przejściu poprzeczka miała być jednak bardzo podniesiona.

Na uczestników czekały wrotki, na których w ponownym wyjściu mieli wyjechać na wybieg. Dodatkowym utrudnieniem był ich wygląd. Zamiast klasycznego modelu dla uczestników programu przygotowano ich nową odsłonę – szpilki z kółkami. Ten widok przeraził uczestników. Dla bezpieczeństwa wszyscy otrzymali kaski i ochraniacze, ale ich pojawienie wcale nie wyeliminowało strachu związanego z tym zadaniem. Każdy uczestnik szukał swojego sposobu na pokonanie wybiegu w tym nietypowym obuwiu. Weronika padła w ramiona Smolastego, a Olga, która też posiłkowała się jego wsparciem ostatecznie przewróciła się. Kasia Sokołowska była dumna z tego, jak z zadaniem poradził sobie Kacper i to właśnie on został zwycięzcą tego zadania. Nagrodę otrzymały też Julia i Sophie, a był nią udział w sesji wizerunkowej MODIVO.

„Jestem bardzo zadowolona. Bardzo podoba mi się ich chęć do pracy, taka niezłomność, bo to cechuje tych najlepszych i tych którzy dochodzą do tego miejsca, w którym pragną być” – chwaliła uczestników podczas sesji Ola Szol, która jest dyrektorem MODIVO.

„Top Model 10”: odcinek 7. – Kampanie społeczne DKMS i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

W kolejny zadaniu uczestnicy mieli do przygotowania dwie kampanie społeczne – DKMS i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. W projekcie brali udział specjalni goście. Z jednej strony była to aktorka Julia Kamińska, którą wspierały bliźniaczki genetyczne, Julia Walczak i Agnieszka Robak, które przyszły opowiedzieć, co to właściwie znaczy. Z drugiej strony była wokalistka Marcelina Misztal, która jest ambasadorką telefonu zaufania oraz Oliwia Pogodzińska, która jest jego konsultantką. Uczestników podzielono na dwie drużyny.

Do ekipy DKMS pod przewodnictwem Julii Kamińskiej trafili: Weronika, Dominika, Ola, Sophie, Arek i Mikołaj. Aktorka pokazała swojej grupie jak wygląda procedura dołączenia do dawców szpiku. Natomiast bliźniaczki genetyczne objaśniły, że nie trzeba być z kimś spokrewnionym, żeby móc pomóc. Wspólnie przygotowali wzruszające wideo, które zachęcało do wzięcia udziału w akcji i dołączenia do potencjalnych dawców szpiku.

Drugą ekipę Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę tworzyły przedstawicielki telefonu zaufaniu oraz uczestnicy – Kacper, Olga, Adam, Łukasz, Nicole i Julia. Ta grupa postawiła na przygotowanie fotografii wyrażających emocje i dodatkowe nawiązanie do akcji za sprawą telefonu, którego numer ułożył się z cyfr umieszczonych na koszulkach uczestników. Nicole obrazowała smutek, Olga radość, Julia wściekłość, Łukasz bezradność, Adam dumę, a Kacper lęk. Efekt obu zadań tak zachwyciły Joannę Krupę, że ogłosiła remis.

„Top Model 10”: odcinek 7. – Film modowy wyreżyserowany przez Ralpha Kamińskiego

Na zadanie panelowe uczestnicy przyszli do restauracji w stylu PRL. Czekał tam na nich gość specjalny – Ralph Kamiński. Tym razem był tam w roli reżysera filmów modowych. Jego koncepcja była jasna. Chciał stworzyć opowieść o opuszczaniu szarej rzeczywistości, o wejściu w kolorowy świat showbiznesu po to by spełnić swoje marzenia. Uzupełnieniem jego wizji były szalone stylizacje rodem z lat 80. utrzymane w stylu disco. Każdy z uczestników „Top model” miał do odegrania trzy sytuacje – jedną związaną z jedzeniem, zmywaniem lub zakupami, drugą opartą na pozie modowej i trzecią taneczną. Podejście uczestników i ich pomysły na ten szalony materiał wideo były bardzo różne. Z jednej strony Ralph nie był zadowolony ze współpracą z Olgą czy Sophie, z drugiej pojawiali się uczestnicy, którzy wprawiali go w zachwyt. Wśród nich była Dominika, którą porównał do Ivany Trump, która do 1992 roku była żoną byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Top Model 10”: odcinek 7. – Kto odpadł z programu?

Na panelu obok jurorów zasiadło aż dwóch specjalnych gości – Ralph Kamiński i Dominik Sadoch. Oceniający przygotowane filmy mieli podobne odczucia, co sam reżyser i to do tego stopnia, że Marcin Tyszka dostrzegł w Dominice Ivanę Trump. Podobnych odniesień było znacznie więcej. Fotograf w Kacprze dostrzegł młodego Johna Malkovicha, grającego Davida Bowie do choreografii Michaela Jacksona. Julia natomiast nasunęła Marcinowi Tyszce skojarzenia z Hollywood. W niej zobaczył młodą Nicole Kidman i Laurę Dern. Jak pierwsi bezpieczni zostali Mikołaj, Łukasz i Dominika. Natomiast jako ostatnie przed jurorami zostały Weronika, Sophie i Olga. Kto opuścił „Top Model” w siódmym odcinku? Najmniej zostały docenione efekty pracy Olgi Król i to ona pożegnała się z programem.