I już wszystko jasne! Wiemy, kto znalazł się w wielkim finale 8. edycji Top Model. Zanim jednak okazało się, kogo jury wskazało do wzięcia udziału w ostatecznej rozgrywce, w 12. odcinku tej serii przenieśliśmy się na fashion week. Czy jedno z najważniejszych wyzwań edycji, bo decydujące. Dla wszystkich uczestników Top Model 8 tydzień mody w Stambule był ich pierwszym w życiu. Nic dziwnego, że towarzyszyły im skrajne emocje - od strachu po ekscytację. Ale na pytanie: „Rozwalimy ten fashion week?” Michała Piróga, wszyscy zareagowali entuzjastycznie.

Turecki tydzień mody to kolekcje kilkudziesięciu uznanych projektantów i wschodzących gwiazd tamtejszej branży mody. Udział w ich pokazach to spore doświadczenie, zwłaszcza dla początkujących modeli. W tym święcie mody nie od razu mógł uczestniczyć Dawid. Ze względu na komplet, uczestnik nie towarzyszył Staszkowi i Sandrze na wybiegu podczas pierwszego pokazu. Sandra z kolei znalazła sobie świetny sposób na rozładowanie emocji na backstage’u i rozglądała się za przystojnymi modelami. Jej zdaniem, ciężko było ich porównywać co kolegów z programu, którzy są uroczy, ale do prawdziwych facetów im daleko.

Top Model 8: odcinek 12. Fashion week w Stambule

Pierwszego pokazu Sandrze i Staszkowi bardzo zazdrościła Olga. Ale i na nią przyszła kolej. Najmłodsza ze wszystkich pozostałych w programie uczestników czuła się za kulisami pokazu jak ryba w wodzie. Przy okazji po raz kolejny mieliśmy okazję posłuchać opinii Olgi i Sandry na swój temat. Między dziewczynami cały czas ewidentnie można wyczuć nutę rywalizacji. Dziewczyny cały czas porównują swoje umiejętności, wytykają sobie błędy i braki. Myślicie, że tak będzie aż do ostatecznego werdyktu? 

Przed kolejnym pokazem w ramach tygodnia mody w Stambule wszystko kręciło się wokół nóg Staszka. Ten bowiem musiał je ogolić na życzenie projektanta, by mieć szansę pojawić się na wybiegu prawie w samej bieliźnie. Chłopakowi pomogła Klaudia El Dursi, która miała przy okazji niezły ubaw z tej sytuacji. Swoje pięć minut na tureckim fashion weeku dostał w końcu Dawid. Poszedł u boku Stasia „i jego pośladków”, jak to określiła El Dursi. Ta, jak sama wyznała, była zestresowana, ale i szczęśliwa, że również miała okazję wziąć udział w show. Oceniła to wprost za wielki swój sukces.

Następne dwa pokazy należały do Olg i Sandry. Ta pierwsza podeszła do zadania wyluzowana i nawet cieszyła się z faktu, że jest bez swoich kolegów, a zwłaszcza koleżanki, bo „nikt nie śmieje się jej nad uchem”. Ta, o której mówiła, także miała przed sobą pokaz bez polskiej ekipy, choć jak się później okazało, na backstage’u była inna modelka z Polski. Udzieliła ona Sandrze kilku cennych rad, gdyż uczestniczka Top Model 8 była niepocieszona w związku z outfitem, jaki miała zaprezentować. Białe spodnie, w jej opinii, wyglądały fatalnie. Ostatecznie uczestniczka Top Model 8 była jednak zadowolona ze swojego występu. „To była zupełnie odjechana akcja” - tak Sandra określiła kolejny pokaz, w którym szła z Olgą. Atmosfera znowu przez chwilę była między nimi napięta, ale estetyka pokazu - mocno awangardowa, pochłonęła uczestniczki Top Model 8 bez reszty, więc docinki odsunęły na bok.

Top Model 2019: decydująca sesja i ostatni werdykt przed wielkim finałem. Kto do niego wszedł?

No i przyszedł czas na ostatnią sesję zdjęciową 8. edycji Top Model przed wielkim finałem. Uczestnicy pozowali na łonie natury i widać było, że presja była ogromna. Dawid, Sandra, Olga, Staszek i Klaudia zdawali sobie sprawę, że dobre zdjęcie to ich przepustka do ostatniego odcinka programu. Wszyscy radzili sobie naprawdę nieźle, co doceniał zarówno fotograf, jak i obecni na planie zdjęciowym Kasia Sokołowska oraz Michał Piróg. Każdy z uczestników tuż przed ogłoszeniem głównych finalistów został pochwalony za świetne zdjęcie, więc jurorzy stali przed naprawdę ciężkim wyborem. Ten jednak musiał zostać podjęty. Michał Piróg w końcu wykorzystał możliwość przywrócenia kogoś do programu i to wydarzyło się właśnie w półfinale. Poszczęściło się Staszkowi. Tym samym, oprócz niego, o zwycięstwo powalczą także Sandra Dorsz, Dawid Woskanian oraz Olga Kleczkowska. W 12. epizodzie Top Model 8 z programem pożegnała się Klaudia El Dursi. Słusznie? Jak oceniacie decyzję jurorów?

Wielki finał Top Model 8 już 25 listopada. Ale na swojego faworyta głosować możecie od dziś. Szczegóły poniżej!

Zobacz także:

Zobacz także: Top Model 8: Klaudia El Dursi. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniczce Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ]