Designerzy potrafią uczynić przedmiotem zainteresowania nie tylko konkretny model torebki. Czasami głównym tematem stają się konkretne detale, którymi ozdabiają swoje projekty. Taka rola może przypaść pomponom, zamkom lub łańcuchom. Te ostatnie mogą pełnić nie tylko funkcję estetyczną. Często stają się praktycznym elementem i z powodzeniem zastępują klasyczne rączki lub pasek.

Torebka z grubym łańcuchem – hit wylansowany przez dom mody Bottega Veneta

W ostatnich sezonach jednym z projektantów, który ma ogromny wpływ na trendy, jest Daniel Lee. Od czasu, kiedy zastąpił Tomasa Maiera na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Bottega Veneta, nastąpiła nowa era – „New Bottega”. Kolejny rozdział rozpoczął się jednak nie tylko dla tej konkretnej marki. Projektant nie tylko odświeżył jej wizerunek i ukierunkował na młodszych odbiorców, ale stał się inspiracją dla innych. Jego buty z kwadratowymi noskami oraz plecione torebki błyskawicznie stały się hitami. Korzystając z ogromnego zainteresowania, designer nie tylko serwował nowe modele, ale również odświeżał dobrze znane projekty.

Jednym z zabiegów, który miał nadać nowe oblicze znanej nam torebce, było dodanie do niej grubego łańcucha. Dzięki temu uchodząca za it-bag kopertówka Pouch zyskała rączkę. Łańcuchem została ozdobiona też torebka Bottega Veneta Cassette. Z tego powodu złote ogniwa zaczęły przyciągać wzrok i stawać się coraz bardziej pożądanym elementem stylizacji. Pomimo że od ich pojawienia się minęło już kilka sezonów, to wciąż widać wpływ jaki wywarły na modę w ogóle.

Torebka z łańcuchem – modny dodatek z kolekcji projektantów mody

Torebki z łańcuchem to modele, które w pierwszej kolejności mogą kojarzyć się z kolekcjami Bottega Veneta. Wkrótce może się to jednak zmienić. W sezonie jesień-zima 2021/2022 będziemy mieć do wyboru wiele modeli, które mogą okazać się następcami dobrze znanych projektów. Wszystko z powodu ogromnej zgodności projektantów dotyczącej wykorzystania łańcuchów przy tym dodatku. Takie torebki pojawiły się w kolekcjach takich domów mody jak: Longchamp, Acne Studios, Giorgio Armani, Stella McCartney i Ulla Johnson. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Każdy dom mody miał własną wizję dotyczącą torebki z łańcuchem na jesień-zimę 2021/2022. Proponowane modele różniły się nie tylko kształtem, wielkością i kolorami. Odróżniały je także łańcuchy. Te w wersji złotej i srebrnej, choć wydają się najbardziej oczywiste, miały mocną konkurencję. Inne tworzywa i kolorystyka pokazały świeże spojrzenie na ten trend.

Czarna torebka z łańcuchem w złotym kolorze, którą zaproponował dom mody Fendi, to propozycja dla fanek klasyki. Kolorowe sznury połączonych ze sobą ogniw z plastiku mogliśmy zobaczyć w kolekcjach Giorgio Armani, Acne Studios i Longchamp. Ciekawy pomysł miała też marka Ports 1961. W ich kolekcji nie tylko torebka jest skórzana, ale również rączka stylizowana na łańcuch. Dzięki temu jednokolorowa całość wyglądał bardzo spójnie, a przy tym prezentuje się oryginalnie. Łańcuchy przy torebkach w sezonie jesień-zima 2021/2022 będą pełniły nie tylko funkcję ozdobną. W wielu przypadkach projektanci zastąpili nimi tradycyjne rączki lub paski. Tak było nie tylko w przypadku marki Ports 1961. Na podobne praktyczne zastosowanie łańcucha przy torebce zdecydowali się Philosophy di Lorenzo Serafini, Giorgio Armani i Carolina Herrera.