Toska Studio to polska marka z ubraniami i biżuterią, które zostały pieczołowicie wykonane, są ponadczasowe, naturalnie dopasowują się do naszych potrzeb, naszego rytmu życia. Mają w sobie spokój, ale i siłę. Być może dlatego, że czerpią inspiracje z emocji, które przekazuje nam natura. I te emocje zdecydowanie oddaje nowa piękna kampania marki, w której Jana Vilariño pozuje przed obiektywem fotografki Moniki Mróz w projektach Anny Ziemniak.

Nowa kampania Toska Studio

Hiszpańskie wybrzeże. Nagie, chropowate skały, o które rytmicznie i kojąco uderza słona morska woda, do tego sypki, miękki piasek, wiatr muskający skórę... Ten krajobraz, w który doskonale wręcz wtapiają się ubrania Toska Studio, nie był przypadkowy. Miał oddawać to, jak blisko natury są projekty Anny Ziemniak, jak mocno czerpią z niej inspiracje. 

Kolekcja, którą sfotografowała Monika Mróz, podobnie jak wszystkie inne z metką Toska Studio, oparta jest na spójności, dyskretnej elegancji, minimalistycznych formach. Tym razem jednak nie tylko natura była inspiracją, lecz także  XVIII- i XIX-wieczna bielizna oraz inne elementy garderoby z tych czasów. Dla projektantki ważne było wydobycie na powierzchnię tego, co wówczas było niewidoczne, w uwspółcześnionej wersji.

Projekty mogą być noszone zarówno na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień. Wierzymy, że to ubranie ma dopasować się do noszącego, a nie odwrotnie. Proste, ponadczasowe kroje kryją w sobie system regulacji, wiązań, troczków, guzików, dzięki którym, to osoba nosząca decyduje o ostatecznym wyglądzie ubrania i może samodzielnie wyregulować jego rozmiar.

fot. Monika Mróz

Nowa kolekcja powstała w zgodzie z wartościami, które od początku przyświecają projektantce Annie Ziemniak, która żyje i pracuje ze świadomością, że każdy nasz wybór pozostawia ślad na otoczeniu. Tworząc ubrania Toski, dąży do tego aby mieć jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Korzysta tylko z naturalnych materiałów z jednego rodzaju włókna, co ułatwia późniejsze przetworzenie. Zarówno pierwsza, jak i druga kapsułowa kolekcja w całości uszyta jest z dwóch rodzajów bawełny organicznej, a do zapinania ubrań zastosowano guziki z kokosa. Ubrania i biżuteria, projektowane, szyte i wykonane w Polsce, w małych zakładach krawieckich i jubilerskich.