Projekt #TOWAŻNE

W połowie września w Kulturze Wysokiej (usytuowanej na warszawskiej Pradze) miało miejsce niezwykłe wydarzenie – wernisaż, na który składały się efekty sesji zdjęciowych z 20 aktorami i aktorkami. Autorem prezentowanych zdjęć jest Damian Hornet, który zaprosił wybranych artystów do projektu #TOWAŻNE – www.damianhornet.com/towazne

Wieczór uroczyście rozpoczęła Ozi, która wykonała utwór „Ważne”, interpretując go na swój oryginalny, piękny sposób. Całe wydarzenie poprowadziła Barbara Kurdej-Szatan. Z typową dla siebie gracją przeprowadziła gości przez każdy punkt imprezy. Prowadząca przybliżyła gościom ideę tego projektu, a następnie dała dojść do głosu Damianowi Hornetowi. 

Materiały prasowe/fot. Radosław Paszkowski

Przemówienie fotografa zwieńczyły głośne oklaski. Momentem kulminacyjnym okazała się licytacja dzieła Damiana Horneta. Cały dochód zostanie przeznaczony na działanie jednej z fundacji. Tego wieczoru udało się zebrać ponad 10 000 zł!

Psst, każdy z nas może wesprzeć publiczną zbiórkę na zakup protez – www.siepomaga.pl/na-protezy

A oto krótkie wideo podsumowujące to wydarzenie. 

Zdjęcia artysty z wernisażu obecnie można zobaczyć na jego stronie internetowej. W planach są kolejne wystawy (jeszcze w tym roku!) w Warszawie, następnie fotografie będą prezentowane na całym świecie, aby dotarły do jak najszerszego grona. 

Materiały prasowe/fot. Radosław Paszkowski

Zobacz także:

Aktorzy i aktorki, na czele z Damianem Hornetem, stworzyli łącznie 20 odrębnych sesji fotograficznych. Zdjęcia będące efektem ich pracy skłaniają do refleksji i wywołują silne emocje. Każdy z artystów początkowo wybrał istotny dla siebie temat, następnie Hornet fotograficznie go zinterpretował. Na tym jednak nie koniec... Fotograf nagrał też rozmowy z aktorami i aktorkami. Znajdziesz je na jego stronie oraz kanale na YouTube (Damian Hornet TV). 

Tematy, które poruszono w tamach projektu #TOWAŻNE, to „Ból”, „Brak”, „Ciało”, „Czułość”, „Kontakt”, „Korzenie”, „Natchnienie”, „Natura”, „Odrodzenie”, „Odwaga”, „Ojcostwo”, „Prawa kobiet”, „Przemoc”, „Śmierć”, „Uważność”, „Walka”, „Wiara”, „Wolność”, „Zmiany klimatyczne” i „Życie”.

Podczas wydarzenia goście mogli zatem dowiedzieć się, co jest najbardziej istotne dla Barbary Kurdej-Szatan czy Mateusza Damięckiego, a także jakie priorytety ma Paweł Małaszyński, Iga Górecka, Michał Piróg czy Sonia Mietielica. A co jest ważne dla ciebie i... kiedy ostatnio pojawiła się w twoim życiu przestrzeń, aby się nad tym zastanowić? 

Materiały prasowe/fot. Radosław Paszkowski

Wszystkie fotografie utrzymano w minimalistycznym stylu. Spójne, czarno-białe, pionowe, wykonane przy użyciu jednego lub dwóch źródeł światła... Każda z nich ma tajemniczy, metaforyczny charakter. 

Partner projektu #TOWAŻNE: fundacja LifeLine

Poza zaproszonymi artystami, w projekcie wzięli także udział partnerzy. Wśród nich m.in. fundacja LifeLine będąca partnerem tytularnym. Celem fundacji LifeLine jest pomoc ukraińskim żołnierzom, których trwale okaleczono podczas walk. Za sprawą nowoczesnej technologii oraz zaangażowania specjalistów, fundacja niesie ludziom nadzieję, dając im szansę na normalne życie. Zajmuje się także organizacją transportu, leczeniem i pobytem pacjentów w Polsce. Nie ogranicza się przy tym wyłącznie do protetyki, dba również o badania, zabiegi, rehabilitację oraz stałą opieką psychologiczną. 

Pomoc, zdrowie, pokój, nadzieja, wsparcie - oto, co jest dla nas ważne. Założyliśmy fundację LifeLine, by pomagać ukraińskim bohaterom. Chcemy przybliżyć problem przywrócenia sprawności ukraińskim żołnierzom, którzy utracili kończyny podczas wojny w Ukrainie - powiedział podczas wernisażu Maciej Bernat, jeden z założycieli fundacji.

Jego wypowiedź dopełnił Sviatoslav Marko, drugi z pomysłodawców fundacji LifeLine:

Niezależność, ból, natchnienie, prawa kobiet, walka, życie... to zaledwie odrobina tego, co jest dla mnie ważne. Dla mnie istotne jest, by pomóc odzyskać sens życia tym, którzy stracili wiarę w to, co ważne.

Materiały prasowe/fot. Radosław Paszkowski

Więcej informacji na temat fundacji LifeLine: www.life-line.pl