Jest kilka takich rzeczy, które po prostu trzeba mieć w swojej szafie. Jedną z nich jest kurtka puchowa. Na samo słowo „puchówka” do razu robi się wam gorąco? I słusznie, bo nie ma cieplejszego okrycia na zimę. Zapomnijcie więc o traumie z dzieciństwa, kiedy mamy zakładały wam oversize’owe modele, obwiązywały szalikiem, dołączały czapkę z pomponem i rękawiczki na sznurku. Puchowe kurtki to teraz najmodniejsze, co może mieć wasz zimowy oufit!

Wystarczy przejrzeć zdjęcia z odbywających się zimę fashion weeków – influencerki, blogerki i redaktorki mody z całego świata biegają na pokazy w zwiewnych sukienkach, na które narzucają ultragrube puchówki. I żadne mrozy im niestraszne! Puchówkę założycie i do jeansów, i śniegowców, jak do spódnicy mini oraz kozaków. Każde rozwiązanie wchodzi tutaj w grę, a ciepło idzie wtedy w parze z trendami.

Kurtki puchówki dostępne są w dwóch wersjach - z wypełnieniem naturalnym oraz sztucznym. To, jakie wybierzecie, zależy już od waszych preferencji. Na pewno należy liczyć się z tym, że kurtki puchowe z naturalnym wypełnieniem – czyli takim pochodzącym z kaczek czy gęsi - są droższe, ale też cieplejsze niż z wypełnieniem syntetycznym (puch naturalny lepiej izoluje i podnosi temperaturę, więc ryzyko, że zmarzniecie jest naprawdę znikome).

Zobacz także: Trendy 2019: modne kurtki zimowe, w których przetrwacie największe mrozy

Kurtki puchowe na zimę 2019/2020 - jaki model wybrać?

W popularnych sieciówkach znajdziecie zarówno kurtki puchowe z naturalnym, jak i syntetycznym wypełnieniem. Ich kolorystyka jest tak zróżnicowana, że wybiorą coś dla siebie fanki totalnej klasyki, jak czerń, biel czy granat, ale także nieco odważniejszych odcieni, na przykład tych neonowych. Kurtki puchowe występują też w różnych długościach – od superkrótkich do takich kończących się w połowie uda.

Wybrać model z kapturem przy bez? My jesteśmy team kaptur, ale dla tych, którzy się wahają, proponujemy puchówki z wysokim kołnierzem, który również całkiem nieźle sprawdza się w przypadku niskich temperatur. Wiele marek wprowadza do swoich modeli kurtek elementy prosto ze stoków narciarskich. Rękawy puchówek wyposażone są w rękawiczki be palców, kolejne świetnie rozwiązanie dla stylowych zmarzluchów.

Kurtki puchowe zaburzają proporcje i wygląda się w nich groteskowo? Nic z tych rzeczy! Wiele modeli posiada pasek, dzięki któremu podkreślicie talię nawet w grubej puchówce. Sporo jest też bardzo krótkich fasonów, które możecie połączyć ze spodniami lub spódnicami w wysokim stanem. Czy macie jeszcze wątpliwości, że kurtka zimowa powinna czym prędzej zagościć w waszej szafie? Aby was przekonać, wybraliśmy kilkanaście najciekawszych modeli z sieciówek, które sami chcielibyśmy mieć. Sprawdźcie >>>