Sezon na kozaki wystartował. Ten typ obuwia co roku wpisuje się w najgorętszej jesienno-zimowe trend, a projektanci oferują nam buty z wysoką cholewką w przeróżnych wydaniach. W tym roku w grę wchodzi koturn, marszczona skóra, motywy zwierzęce czy sznurowania, Do wybory jest i mat i błysk, oraz fasony mniej i bardziej dopasowane do łydki. Z czym najczęściej łączymy kozaki? Tak naprawdę ze wszystkim. To zależy, jakiego efektu oczekujemy. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest oczywiście zastaw kozaki plus spódnica. Wczesną jesienią ryzykujemy bez rajstop, zimą możemy bardziej poeksperymentować.

Jakie fasony spódnic najbardziej pasują do kozaków? Mini - to na pewno pierwszy, jaki przychodzi do głowy. Zimą to idealna okazja, by odsłonić nogi. Od sezonów nic się pod tym kątem nie zmienia i to ciągle najpopularniejsze rozwiązanie. I rekomendowane szczególnie niższym dziewczynom. Większe ryzyko zaburzenia proporcji u niskich dziewczyn jest zestawienie kozaki i spódnica midi. Chyba, że wyraźnie zaakcentuje się talię i fasonem podniesie stan. Wówczas nawet przy 160 cm wzrostu efekt może być wow. 

Przejrzeliśmy ofertę popularnych sieciówek w poszukiwaniu najciekawszych propozycji, które idealnie wypadną w połączeniu z kozakami. 

Zobacz także: Trendy jesień 2019: najmodniejsze spódnice na jesień, które kupicie w sieciówkach! [H&M, Zara, Mango, Reserved]