Kolorem roku 2019 według Pantone został Living Coral, który jest wdzięcznym koralowo-różowym odcieniem ze złotym akcentem. W przeciwieństwie do poprzedniego, czyli ultrafioletu, zaraża optymizmem i daje duże pole do popisu w kwestii stylizacji, makijażu i fryzury. Oprócz oczywistych zalet wizualnych, koralowy odcień w palecie Pantone oznaczony numerem 16-1546, zwraca uwagę na istotny aspekt naszego życia, czyli środowisko. A dokładniej na rafy koralowe, będące schronieniem i źródłem pożywienia wielu gatunków, które są zagrożone przez działania człowieka oraz zmiany klimatyczne. Kolor roku 2019 zainspirował nie tylko globalne marki, które stworzyły kolekcje nawiązujące kolorystyką do najmodniejszej barwy, ale również fryzjerów na całym świecie do eksperymentowania z koloryzacją włosów. W jednym z australijskich salonów Cambridge Hair Collective powstał odcień Living Coral, który staje się coraz popularniejszą propozycją na koloryzację. Uwaga, tylko dla odważnych!

Trendy fryzury 2019: Winter Berry to kolor, który pokochają brunetki >>>

Koralowy róż najmodniejszym kolorem włosów na 2019 rok

Po Smoked Marshmallow, czyli odcieniu przypieczonej słodkiej pianki, uzyskanej z połączenia 3 różnych odcieni blondu i tonera o chłodnym kolorze, fioletowo-niebieskich refleksach Winter Berry (trend dla brunetek) i kolorze Negative Space, czyli baleyage'u w nowej odsłonie, zwiększającego optycznie objętość i niewymagającego częstych poprawek u fryzjera sposobu na rozjaśnienie włosów, mamy dla Was kolejny hot trend we fryzurach 2019. Zainspirowany kolorem roku Pantone, koralowy róż to mieszanka ciepłych tonów brzoskwini i chłodniejszych tonów różowego, które w efekcie dają przyjemny dla oczu, ale jednocześnie odważny odcień. Nie jest to jednolity kolor: powstał na bazie popularnego w zeszłym sezonie rose gold i polega na dodaniu kilku refleksów Living Coral.

Co uważacie o nowym trendzie we fryzurach na 2019 rok? My uważamy, że połączenie wypłowiałego różu i delikatnej brzoskwini to idealne rozwiązanie na letnie festiwale, na które niestety musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli nie jesteście do końca przekonani do koralowego różu na włosach, koniecznie sprawdźcie inne modne kolory na ten sezon >>>.