Torebka bagietka – ulubienica Carrie Bradshaw powraca w wielkim stylu!

Scena, w której Carrie Bradshaw musi ją oddać złodziejowi w jednym z odcinków Seksu w wielkim mieście to jeden z najgorszych momentów w historii serialu. Zwłaszcza dla głównej bohaterki. „To nie jest zwykła torba!” – próbuje tłumaczyć, ale tylko pogarsza sprawę. 

Bo niewielka torebka na ramię, którą ma przy sobie to projekt Fendi – legendarnego już włoskiego domu mody. A konkretnie model Baguette, który, mimo że powstał stosunkowo niedawno, bo w 1997 roku, na dobre zapisał się na kartach historii mody i dziś uchodzi już za kultowy. 

Torebka bagietka – historia i ciekawostki

Projekt Silvii Venturini, jednej z sióstr Fendi stojącej za marką, powstał pod wpływem inspiracji paryżankami, które przemykały po mieście z bagietką pod pachą. Stąd zresztą nazwa torebki, a także jej podłużny kształt. No i niezbyt długi pasek umożliwiający zawieszenie torebki na ramieniu – właśnie tuż pod pachą. Choć pomysł wydawał się zbyt ekstrawagancki, jak na ówczesne czasy, jednak się przyjął. Tylko w ciągu pierwszego roku od pojawienia się modelu na rynku, torebka sprzedała się w ponad stu tysiącach egzemplarzy! Rozpropagował ją nie tylko Seks w wielkim mieście, ale i gwiazdy. Z „bagietką” pod pachą paradowały Jennifer Lopez, Julia Roberts, Naomi Campbell, Paris Hilton i... można by wymieniać jeszcze długo. Wszystkie kobiety, które na przełomie lat 90. i 2000. interesowały się modą miały w swoich szafach „bagietki”. Zwłaszcza, że podłużne torebki na ramię do swoich kolekcji wprowadziły także inne marki, a nazwą „bagietka” określa się już nie tyle model co właśnie fason.

W grudniu 2020 roku te nieduże, na pozór niepraktyczne torebki powróciły. Nie tylko za sprawą  domu mody Fendi, który postanowił reaktywować model, pokazując go na wybiegu oraz w kampanii, do której zaangażowano Sarę Jessikę Parker (bo kogoż by innego), ale i za sprawą innych topowych marek – na czele z Bottega Veneta. Nie dziwi więc, że znów noszą je gwiazdy. W swoich szafach mają je między innymi Kendall Jenner i Bella Hadid, Chiara Ferragni, a także Jessika Mercedes. Które torebki-bagietki pod pachą noszą już kolejny sezon z rzędu. I nic nie wskazuje na to, by w niedalekiej przyszłości miało się to zmienić. 

Bagietki – modne torebki na lato 2022! Gdzie je kupić?

Torebki typu baguette znajdziecie wśród najnowszych propozycji światowych, ale i rodzimych marek. Ten model ma w swojej kolekcji chociażby Zosia Chylak. Warto w niego zainwestować, bo bagietka wykonana z wysokiej jakości skóry będzie wam służyć przez lata! Szeroki wybór torebek bagietek znajdziecie także w CCC – w niezliczonej ilości kolorów do wyboru. Bagietki dostępne są zresztą także w innych sieciówkach, na przykład Mango czy Reserved. Kilka z nich szczególnie wpadło nam w oko. Może wam też się spodobają?