Bagietka – ulubiona torebka Carrie Bradshaw powraca w wielkim stylu!

Scena, w której Carrie Bradshaw musi ją oddać złodziejowi w jednym z odcinków Seksu w wielkim mieście to jeden z najgorszych momentów w historii serialu. „To nie jest zwykła torba!” – próbuje tłumaczyć, ale tylko pogarsza sprawę. 

Bo niewielka torebka na ramię, którą ma przy sobie to projekt słynnego domu mody – Fendi. A konkretnie model Baguette, który dziś jest jednym z najbardziej legendarnych i który na dobre zapisał się na kartach historii mody, mimo że powstał stosunkowo niedawno, bo w 1997 roku.

Carrie Bradshaw dziś byłaby... niemodna! Wyjaśniamy dlaczego i zastanawiamy się, czy kontynuacja „Seksu w wiekim mieście” ma w ogóle sens >>>

Torebka bagietka – historia i ciekawostki

Projekt Silvii Venturini, jednej z sióstr Fendi stojącej za marką, powstał pod wpływem inspiracji paryżankami, które przemykały po mieście z bagietką pod pachą. Stąd zresztą nazwa torebki, a także jej podłużny kształt. No i niezbyt długi pasek umożliwiający zawieszenie torebki na ramieniu. Pomysł wydawał się zbyt ekstrawagancki, jak na ówczesne czasy, a jednak się przyjął. Tylko w ciągu pierwszego roku od pojawienia się na rynku, torebka sprzedała się w ponad stu tysiącach egzemplarzy! Rozpropagował ją nie tylko Seks w wielkim mieście, ale i gwiazdy. Z „bagietką” pod pachą paradowały Jennifer Lopez, Julia Roberts, Naomi Campbell, Paris Hilton i... można by wymieniać jeszcze długo. Wszystkie kobiety, które na przełomie lat 90. i 2000. interesowały się modą miały w swoich szafach „bagietki”. Zwłaszcza, że podłużne torebki na ramię do swoich kolekcji wprowadziły także inne marki, a nazwą „bagietka” określa się już nie tyle model co właśnie fason.

Teraz te nieduże, na pozór niepraktyczne torebki powróciły. I to w wielkim stylu! Znów noszą je gwiazdy, na czele z Kendall Jenner i Bellą Hadid, a także topowe influencerki – od Chiary Ferragni po Jessikę Mercedes. Między innymi dlatego, że dom mody Fendi postanowił reaktywować model w grudniu ubiegłego roku, pokazując go na wybiegu, a także w kampanii, do której została zaangażowana Sarah Jessica Parker. Naturalnie!

Bagietki – małe torebki na ramię to hit tego sezonu! Gdzie je kupić?

Torebki typu baguette znajdziecie wśród najnowszych propozycji światowych, a także u rodzimych projektantów. Ten model ma w swojej kolekcji chociażby Zosia Chylak. Warto w nią zainwestować, bo bagietka wykonana z wysokiej jakości skóry będzie wam służyć przez lata! Jeżeli szukacie jednak czegoś tańszego, zajrzyjcie do popularnych sieciówek. Torebki-bagietki znajdziecie między innymi w Mohito, Reserved, & Other Stories, Monki, Stradivariusie czy ASOS. Naprawdę jest w czym wybierać. Wskazujemy więc najpiękniejsze!