Trendy w biżuterii 2021: Modne naszyjniki, kolczyki i bransolety na sezon wiosna-lato

W 2021 roku nie chcemy się ograniczać. Trendy nam sprzyjają – najmodniejsza biżuteria na wiosnę-lato 2021 przyjmuje rozmiary XXL, jest kolorowa i bardzo spektakularna (a może nawet ma magiczną moc?!). Bo nawet jeśli przez najbliższe miesiące spotykać się z innymi będziemy jeszcze głównie na Zoomie, chcemy wyglądać odświętnie i przyciągać spojrzenia. Jeśli więc kolczyki, to długie i ciężkie, jeśli bransolety, to takie, które z powodzeniem zastąpiłyby mankiety (i to od płaszcza!). A jeśli naszyjniki – to po kilka na raz. Przedstawiamy dominujące trendy w biżuterii na 2021 rok. Podpatrzone na wybiegach na wiosnę i lato. Będzie się działo!

Moda trendy 2021: Co będzie modne wiosną i latem? Dominujące trendy, które będziesz widzieć wszędzie! >>>

1. Modna biżuteria 2021: Grube łańcuchy: naszyjniki, bransoletki, a nawet kolczyki

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tę modną biżuterię na 2021 rok już macie, bo popularnością cieszy się od kilku sezonów. W tym roku łańcuchy, bo właśnie o nich mowa – niezależnie od tego, czy przyjmują formę naszyjników – długich albo ściśle przylegających do szyi – bransoletek, a nawet kolczyków są jednak jeszcze bardziej okazałe niż w latach ubiegłych. I nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się na modele złote lub srebrne czy też plastikowe – przezroczyste lub kolorowe. 

Od lewej: Vien, Maryling, Hermes, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Modna biżuteria 2021: Szerokie bransolety 

Rozmiar XXL przyjmują też bransolety, które w 2021 roku szerokością dorównują mankietom. A noszone po kilka na raz – co jest modne – potrafią zdominować całe przedramię. I o to chodzi. Zapytajcie marki, takie jak: Giorgio Armani, Mark Fast, Pronounce czy Louis Vuitton, które szerokie bransolety lansowały na wybiegach. Ten ostatni dom mody w skórzanej bransolecie ukrył nawet kieszonkę do przechowywania różnych różności – od drobnych po szminkę!

Od lewej: Louis Vuitton, Mark Fast, Pronounce, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

3. Modna biżuteria 2021: Surferskie naszyjniki

Tęsknicie za wakacjami w ciepłych krajach? Najwyraźniej projektanci również, bo na sezon wiosna-lato 2021 lansują surferskie dodatki. Kolejny rok z rzędu, tyle że tym razem skupiają się na koralikach – drewnianych i bardzo kolorowych – takich, jakie mogłyście nosić w latach 2000. Trend rodem z liceum powraca. To pomysł: Etro (dom mody surferskie koraliki radzi nosić do rybackich bucket hats) oraz Versace (tu rządzą kolory fluo).

Zobacz także:

Od lewej: Versace, Etro, Dior, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

4. Modna biżuteria 2021: Morskie opowieści – perły i muszle

Ale morskie inspiracje nie kończą się na tym, co na fali, równie fascynujące jest to, co pod wodą. Stąd popularność biżuterii z muszli albo zdobionej perłami. Chanel i Alberta Ferretti dają najlepszy przykład. A może wolicie kolczyki-ostrygi od Acne Studios?  

Od lewej: Acne Studios, Alberta Ferreti, Alberta Ferreti, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

5. Modna biżuteria 2021: Serca

Po biżuterii z motywami oka, dłoni i innych części ciała, przyszedł czas na... serca. Dior wisiorki w tym kształcie zawiesił na subtelnych złotych łańcuszkach, Isabel Marant ozdobiła nimi kolczyki-koła. Trudno o bardziej romantyczny biżuteryjny trend na wiosnę-lato 2021.

Od lewej: Dior, Isabel Marant, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

6. Modna biżuteria 2021: Torebki przy szyi

Najbardziej ekstrawaganckim trendem w biżuterii są jednak... torebki noszone przy szyi. Siłą rzeczy są więc one miniaturowych rozmiarów. Marka Chanel zainspirowała się swoją najbardziej kultową listonoszką, Etro woli mniej zobowiązujące torby-worki. Zresztą zobaczcie same, bo to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy! 

To właśnie te torebki będą modne w 2021 roku! Przedstawiamy najważniejsze trendy na sezon wiosna-lato >>>

Od lewej: Etro, Chanel, Chanel, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free