Jeszcze kilkanaście miesięcy temu Jakub Kucner nie wyglądał tak, jak na powyższych zdjęciach. Przygotowując się do konkursu "Mister Polski 2015" zmotywował się na tyle, że zrzucił 10 kg i kompletnie odmienił swoje życie. Po przeprowadzce do Warszawy zaczął spełniać marzeniach innych o zdrowym trybu życia i fit sylwetce - zawodowo zajmować się fitnessem i treningami personalnymi.

1. Najlepszy sposób na zmotywowanie się do ćwiczeń?

Bez odpowiedniej motywacji nie jesteśmy w stanie zabrać się za siebie. Jak w każdym naszym nowym postanowieniu musimy wyznaczyć sobie cel, co chcemy osiągnąć do czego dojść. Osobiście ze swoimi podopiecznymi wyznaczam sobie cele na okres maksymalnie do trzech miesięcy. Łatwiej jest się zmotywować, gdy cel nie jest bardzo odległy.

Krok po kroku. Oczywiście chwile zwątpienia i słabości przyjdą, a także brak motywacji, ale właśnie wtedy musi nas motywować cel który sobie wyznaczyliśmy i który be względu na wszystko musimy osiągnąć.

2. Co jest najważniejsze w trenowaniu na siłowni?

W treningu mamy kilka ważnych aspektów. Tak jak wspomniałem wcześniej, na pewno będzie to motywacja i odpowiednie nastawienie. Kolejnym ważnym elementem jest nasza wiedza na temat ćwiczeń, bardzo łatwo o kontuzje. Jeżeli zaczynamy dopiero swoją przygodę z siłownią, to pierwszą najważniejszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest zasięgnięcie porady u trenera, który zadba o poprawne wykonywanie przez nas ćwiczeń.

Powinniśmy zadbać także o odpowiednie odżywianie, ponieważ trening przynosi efekty dopiero w połączeniu z odpowiednią dietą. Podsumowując, motywacja, wiedza oraz odżywianie.

Zobacz także:

3. Najskuteczniejsze ćwiczenie na płaski brzuch?

Same ćwiczenia to za mało. Na płaski brzuch wpływa jeszcze dieta. Sam trening może okazać się niewystarczający, jeśli nie będziemy się właściwie odżywiać. Najlepsze efekty dają ćwiczenia cardio, czyli bieganie, marsz, rower, orbitrek itd. Dobrze jest je uzupełnić o ćwiczenia mięśni brzucha. Mogą być to brzuszki na ławce pochyłej, na płasko, a także unoszenie nóg, aby zaangażować także dolne partie mięśni. Jeszcze lepsze efekty uzyskamy ćwicząc z obciążeniem. Wybór ćwiczeń na mięśnie brzucha jest spory. Musimy pamiętać także o tym, aby trening nie szkodził naszemu kręgosłupowi.