Julia Banaś, Jessica Mercedes, Michał Szpak, Honorata Skarbek, Magdalena Jasek, Dawid Kwiatkowski, Maja Salamon, Pani Ekscelencja, Dominik Sadoch, Wujaszek Liestyle, Ola Korytowska, Anna Olbrycht, Anna Zatoń - to oni trenują pod czujnym okiem Tadeusza Gauera i wylewają siódme poty. Efekty? Robią wrażenie. Sami zobaczcie. 

1. Jaki jest najlepszy sposób na zmotywowanie do ćwiczeń?

Myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdy człowiek jest inny i potrzebuje innej motywacji. Kluczem do sukcesu jest poznanie drugiej osoby, danie jej uwagi i zrozumienie jej potrzeb. Wiem, że może zabrzmi to trywialnie, ale wystarczy po prostu słuchać - nie każdy to dziś potrafi. 

Dobrze jest pokazać komuś, że „się da”, czyli omówić dokładnie krok po kroku plan działania, podzielić go na tygodnie, miesiące w formie wykresu i spojrzeć na niego z lotu ptaka. Trzeba uświadomić takiej osobie, że właściwie nawet jeżeli cały proces będzie trwał rok... To ten rok z perspektywy całego życia w, którym tkwi tyle lat - nieszczęśliwa bądź niespełniona - to jest NIC!

Bardzo ważne jest, by uświadomić sobie, że jeżeli potrafimy coś sobie wymarzyć to na pewno potrafimy to także osiągnąć. Człowiek jest moją pasją - fascynuje mnie, ponieważ naprawdę może wszystko! Wygrywał bitwy, budował piramidy, przezwyciężał śmiertelne choroby, podnosił się z najgorszych traumatycznych przeżyć. Czym jest więc dla takiej wspaniałej istoty jaką jest człowiek, tak prozaiczna rzecz, jak zmiana stylu życia na zdrowy tryb? Bądź nawet trudna dieta czy bardzo wymagający trening? Nasze wygodne czasy trochę zabijają w nas tę drzemiącą w każdym z nas siłę i pewność siebie. Ludziom trzeba uświadomić kim tak naprawdę są.

2. Co jest najważniejsze w trenowaniu na siłowni?

Trzeba mieć konkretny plan, wiedzieć co robić - inaczej jedyne efekty jakie osiągniemy na siłowni to raczej te „uboczne”. Na pewno nie będą to stracone kilogramy.

Zobacz także:

Jeżeli źle wykonujemy ćwiczenia, możemy nabawić się kontuzji. Niestety wiele z nich wychodzi dopiero po wielu latach. W najlepszym wypadku, jeżeli nie nabawisz się kontuzji to rozbudują Ci się „niechcący” masywne uda (częsty przypadek u kobiet ćwiczących same na siłowni bądź z nieprofesjonalnym trenerem).

Plan od profesjonalisty - na siłowni możemy trenować na maszynach, pilates, jogę czy fitness - nie ma ograniczeń. Fitness club to najlepsze miejsce na trening - ma nieograniczone możliwości, trzeba tylko wiedzieć jak z nich korzystać.

3. Najskuteczniejsze ćwiczenie na brzuch?

Dobrze wyizolowane skłony tułowia klęcząc, z użyciem linek wyciągu górnego 25 powtórzeń w czterech seriach z ciężarem na poziomie 40 % możliwości.