Trójmiasto to popularna destynacja, którą wybieramy na urlopy czy krótkie weekendowe wypady. Jeżeli chcielibyście poznać Gdańsk, Sopot i Gdynię od innej strony niż tej prezentowanej w turystycznych przewodnikach, stworzyliśmy dla Was przewodnik z miejscami odwiedzanymi przez lokalsów. Dajcie znać, jak Wam się podoba, a jak już zaliczycie spacer po starym mieście i gofry na molo, koniecznie sprawdźcie adresy poniżej. 

5 najtańszych europejskich stolic idealnych na weekend i nie tylko >>>

100cznia, ul. Popiełuszki 5, Gdańsk

Coś dla fanów postindustrialnego klimatu. Miejsce stworzone z kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej. W 100czni są organizowane koncerty oraz wystawy. To miejsce idealne na weekendowy relaks i wieczorną imprezę z przyjaciółmi. 

Ulica Elektryków, Gdańsk

To totalnie hipsterska miejscówka położona tuż obok Stoczni Gdańsk, która może nie przyciąga za dnia, ale nocą naprawdę zachwyca! Obowiązkowo powinna znaleźć się na waszej liście miejsc wartych odwiedzenia (szczególnie jeżeli Gdańsk zwiedzacie w gronie przyjaciół). Dobra muzyka, pyszne jedzenie z food trucków i niesamowity nadmorski klimat – właśnie to znajdziecie na Ulicy Elektryków.

Open’er Festival 2018: 2. dzień za nami! Na scenie energetyczna MØ, legendarni Depeche Mode i Massive Attack z ważnym przekazem >>>

Ulica Wajdeloty, Gdańsk

Ta urokliwa uliczka w najstarszej części Wrzeszcza Dolnego jest obowiązkowym punktem na spacer. Klimat tworzy XIX-wieczna zabudowa, stare kamienice oraz dworek jeszcze z czasów napoleońskich. Eklektyczne budowle stanowią tło dla nowoczesnych knajp i kawiarni, których nie brakuje na ulicy Wajdeloty. Znajdziecie tu również targi staroci oraz antykwariaty.

fukafe, ul. Wajdeloty, Gdańsk

Roślinna kawiarnia skradła nasze serca. Oprócz designu, zachwyca również menu i przemiłą obsługą. Zjecie tutaj wegańskie ciasta i napijecie się kawy, przygotowywanej alternatywnymi metodami. Są również niestandardowe pozycje, takie jak np. różowa latte, która zamiast szota espresso ma świeży sok z buraka. A jak dowiedzieliśmy się od właściciela, już niedługo pojawią się także „kawy” w kolorze fioletowym! 

Las dolnysopotpółnoc, ul. Haffnera 42

Szukacie miejsca, w którym napijecie się dobrej kawy, zjecie pyszne bezglutenowe i wegańskie ciasta, a do tego odpoczniecie? Jeżeli tak, to koniecznie zajrzyjcie do kawiarni LAS! To jedna z najbardziej cool miejscówek w Sopocie (a nawet w całym Trójmieście), która otoczona jest urokliwymi kamienicami oraz zabytkowymi budynkami. W środku jest równie stylowo – wnętrze kawiarni wypełniają meble vintage, rośliny jak również pozytywna energia obsługi. Koniecznie tam zajrzyjcie!