Piękny i biały uśmiech na wyciągnięcie ręki

Statystyki nie kłamią. Czy wiedzieliście, ze większość z nas nie szczotkuje zębów dokładnie? Tak, dobrze przeczytaliście. Okazuje się, że aż 90% z nas pomija pewne miejsca kluczowe w trakcie szczotkowania zębów.

Co istotne, każdy z nas ma inny naturalny kolor szkliwa, który może zależeć od jego grubości. Jednak to nie wszystko – na tę sferę wpływają również niekiedy zażywane leki, uszkodzenia zębów, demineralizacja szkliwa, niektóre produkty spożywcze (zwłaszcza grupy barwników) czy nikotyna. Kolor przebarwienia w głównej mierze zależy od jego przyczyny. Aby ją ustalić, warto wybrać się do swojego stomatologa, który oceni stan jamy ustnej i udzieli porady dotyczącej dalszego postępowania.

Kolejny ważny element? Bezpieczne usuwanie przebarwień, które przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym, wykonując profesjonalne wybielanie czy skaling (czyli usunięcie kamienia nazębnego, któremu warto poddawać się regularnie). 

Istnieją jednak sposoby i urządzenia, które pozwolą nam w domowym zaciszu zapobiegać powstawaniu przebarwień... Wszystko to dzięki innowacyjnym technologiom, które są dziś dostępne dla każdego. Chodzi oczywiście o porządną szczoteczkę do zębów.

Materiały prasowe

Porządna szczoteczka do zębów - czyli jaka?

Dobra szczoteczka to naprawdę podstawa. Gwarantuje nie tylko dokładniejsze czyszczenie, ale i większą funkcjonalność czy komfort, a więc tym samym - czystsze, bielsze zęby oraz przyjemniejsze mycie zębów. Tak, mycie zębów może stać się mile kojarzącym się krokiem, którego już nigdy nie będziesz chciała pomijać w swojej codziennej rutynie. 

Na rynku jest wiele opcji do wyboru – od klasycznych, manualnych po elektryczne, do których zaliczamy rotacyjne oraz soniczne, zyskujące na coraz większej popularności. To właśnie te ostatnie oferują niezwykłą skuteczność i szansę na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej - to wszystko w sposób niezwykle prosty i wygodny.

Zobacz także:

Jedną z nowości na polskim rynku jest Oclean – pierwsza na świecie marka szczoteczek z inteligentnym wyświetlaczem, który w czasie rzeczywistym pokaże ci raport z twojego szczotkowania! Jak to działa? Dzięki najnowocześniej technologii szczoteczka Oclean X Pro Digital w trakcie mycia skanuje naszą jamę ustną aż w 8 oddzielnych strefach. Po szczotkowaniu informuje nas, jak dobrze oczyściliśmy zęby i które obszary zostały pominięte, natychmiast wyświetlając schemat na wbudowanym kolorowym ekranie dotykowym. Jeśli wynik jest niezadowalający, urządzenie proponuje dodatkowy program, który uruchomimy jednym kliknięciem. Dzięki temu mamy pewność, że szczotkowanie uzupełniające zagwarantuje nam zero pomiętych miejsc, a nasze zęby będą w 100% czyste.

 

To jednak nie koniec innowacji. Szczoteczka Oclean X Pro Digital posiada silnik Maglev (ta sama technologia, którą wykorzystuje kolej magnetyczna!), który gwarantuje szybkie i skuteczne szczotkowanie, ale też łagodność wibracji. Naprawdę poczujesz różnicę! Efektywna praca silnika i żywotność baterii sprawiają, że Oclean X Pro Digital zwykle wystarczy ładować jedynie raz w miesiącu (przy szczotkowaniu 2x dziennie przez 2 minuty). Możesz też korzystać z niej, biorąc prysznic lub kąpiel – jest wodoszczelna!

... ale technologia to nie wszystko. Co z ergonomicznością czy przechowywaniem? Ładowarka do szczoteczki funkcjonuje również jako uchwyt ścienny, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów w znalezieniu odpowiedniego miejsca na szczoteczkę w swojej łazience. Z kolei subtelny, nowoczesny design sprawia, że szczoteczka świetnie wkomponuje się w każde wnętrze i zwiększy twój komfort użytkowania. Oclean X Pro Digital dostępna jest w 2 eleganckich kolorach – Champagne Gold i Glamour Silver.

Materiały prasowe

Dbanie o zęby to ważny element naszej codziennej higieny i podstawa usuwania osadów nazębnych, a więc dbania o ich zdrowie i zapobiegania powstawaniu przebarwień. Poczujesz, że twoje zęby nigdy wcześniej nie były tak czyste, a twój uśmiech staje się olśniewający. W tym przypadku zdrowie i piękno idą w parze, a my uwielbiamy takie duety. 


Szczoteczkę soniczną Oclean X Pro Digital kupisz TUTAJ