Uber By Women: nowy wymiar bezpieczeństwa

Prawdopodobnie każda z nas przeżyła przynajmniej raz w życiu podobną sytuację – powrót z imprezy, moment zawahania: zamówić taksówkę czy może skorzystać z komunikacji miejskiej i dotrzeć do domu później? I czy w ogóle nocny autobus to dobry pomysł?

Uber wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet, które stawiają nie tylko na komfort (również psychiczny), ale i na bezpieczeństwo. Nowy projekt tej firmy rozwiewa wątpliwości dotyczące dokonywania tego rodzaju wyborów. Produkt Uber By Women łączy bowiem pasażerki z kierowczyniami, dzięki czemu podjęcie decyzji staje się prostsze. Ten projekt to ogromny krok w kierunku naszego codziennego komfortu psychicznego.

Materiały prasowe 

Uber By Women umożliwia zamawianie przejazdów nie tylko bezpośrednio sobie, ale także przyjaciółkom, rodzinie czy koleżankom, które akurat są w potrzebie (#siłasióstr). To również doskonała szansa dla kobiet, które chciałyby pracować jako taksówkarki. 

Aby zachęcić kierowczynie do korzystania z platformy, w zeszłym roku wprowadziliśmy dla nich funkcję umożliwiającą przyjmowanie zleceń na przejazdy wyłącznie od pasażerek. Wiemy, że obecnie wiele pasażerek również oczekiwało takiego wyboru, dlatego dziś im go daliśmy - mówi Anabel Diaz, Head of EMEA Mobility w Uberze.

Uber: bezpieczeństwo na 1. miejscu

W ciągu ostatniego roku Uber wprowadził nowy proces osobistej weryfikacji kierowców. Firma zainwestowała 17 milionów złotych w dostosowywanie się do nowych przepisów ustawy o ruchu drogowym. Produkty, z których możesz skorzystać w aplikacji, oferują szereg funkcji bezpieczeństwa (np. Przycisk awaryjny, Check my Ride czy Udostępnij przejazd).

Uber i Antyprzemocowa Linia Pomocy SEXEDPL

Uber By Woman jest pierwszym takim produktem Uber na świecie. Wdrożenie tego projektu odbyło się po konsultacji z Fundacją SEXEDPL, w jego rozwój zaangażowano ekspertki ds. bezpieczeństwa. Nie jest to jednak jedyne prokobiece działanie ze strony tej firmy. Od początku roku 2023 Uber jest też partnerem strategicznym Antyprzemocowej Linii Pomocy SEXEDPL.

Inauguracja Uber By Women odbyła się wspólnie z premierą nowej odsłony kampanii społecznej, która zachęca do niesienia pomocy oraz reagowania na przemoc.

Kampania społeczna przygotowana przez SEXEDPL jest skierowana do świadków i ofiar szeroko pojętej przemocy. Anonimowa infolinia dostępna pod numerem 720 720 020 już od kilku lat oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, tworzą ją eksperci z fundacji SEXEDPL. Jeśli znasz kogoś, kto powinien z niej skorzystać, koniecznie przekaż tę informację dalej!

Zobacz także:

Materiały prasowe

Pssst, zajrzyj też na Instagrama/TikToka Julii Wieniawy. Aktorka zaangażowała się w promocję tej inicjatywy, grając w wideo o tytule „Zmienniczki”. Gwiazda wcieliła się tam zarówno w rolę pasażerki, jak i kierowczyni. Spot, choć dotyczy poważnego tematu, w humorystyczny sposób przedstawia projekt Uber by Women, zachęcając przy tym nie tylko do przetestowania tej usługi, ale także... sprawdzenia się w roli taksówkarki! Julia obaliła przy tym mit, jakoby był to „męski” zawód. 

Materiały prasowe

Podczas wspomnianego wydarzenia, Fundacja SEXEDPL zaprezentowała filmy, które promują tegoroczną kampanię społeczną i Antyprzemocową Linię Pomocy. Firma Uber oraz fundacja SEXEDPL uczą od podstaw, w jaki sposób możemy reagować na przemoc. A ta wiedza wcale nie jest taka oczywista. Celem zaprezentowanej kampanii jest zatem edukacja na temat wielu rodzajów przemocy. Kluczowe jest w tej kwestii zrozumienie zachowań, pod jakimi może się ona skrywać. Ta świadomość umożliwia zarówno reagowanie, jak i przeciwdziałanie.

Materiały prasowe

Nasza infolinia jest przede wszystkim po to, aby pomagać. Każdy, kto doświadcza przemocy, każdy, kto czuje, że coś jest nie tak, lub po prostu chce podzielić się swoją historią, może zadzwonić i porozmawiać z jednym z naszych specjalistów. Linia jest bezpieczna, anonimowa i bezpłatna. Szczególnie ważne jest dla nas to, by zachęcać świadków przemocy do reagowania. Jeśli nie wiesz, jak się zachować, zadzwoń, nasi specjaliści udzielą ci wskazówek, jak możesz pomóc - powiedziała Anja Rubik, Założycielka Fundacji SEXEDPL.

Nowy spot został wyreżyserowany przez Jana Dybusa i prezentuje przemocową sytuację w klubie. Główną rolę odegrała w nim Helena Englert. Za zdjęcia odpowiada Igor Połaniewicz. Autorami muzyki są Mary Komasa i Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Produkcją spotu zajęła się Papaya Films.