Dawno minęły już czasy, kiedy skandynawski styl utożsamiany był z minimalizmem. To między innymi zasługa najbardziej stylowych dziewczyn z Kopenhagi, które do stylu Północy wprowadziły trochę więcej koloru (w szczególności pasteli). Coraz więcej zaczęło się także dziać w kwestii form, które – choć wciąż wówczas w klasycznych odcieniach czy o zgeometryzowanych kształtach – stawały się coraz bardziej wyszukane. A co z biżuterią? Skandynawki nie lubią z nią przesadzać, co nie znaczy, że całkiem z niej rezygnują. Po prostu najczęściej stawiają na jeden mocniejszy akcent (albo dwa). Mogą to być długie kolczyki, mieniący się złotym blaskiem naszyjnik albo oryginalny pierścionek. I „albo” to w tym przypadku słowo-klucz. Ponieważ jednak Skandynawki nie „obwieszają się” biżuterią (jak na przykład Włoszki), stawiają na modele o intrygującym designie (i najczęściej wysokiej jakości). Jakie konkretnie? W tym sezonie najbardziej stylowe Skandynawki szczególnie upodobały sobie 5 ozdób. Oto ulubiona biżuteria Skandynawek zgodna z bieżącymi trendami. Noszą ją m.in. Pernille Teisbaek i Annabel Rosendahl.

Ulubiona biżuteria Skandynawek: Kolczyki-koła

Jeśli chodzi o ulubioną biżuterię Skandynawek, niekwestionowanym numerem jeden są kolczyki-koła, najczęściej w złotym wydaniu. Mogą być proste i gładkie, ale i zdobione granulacją a nawet wysadzane kryształkami Swarovskiego! Malutkie albo naprawdę duże. Pełne albo częściowo otwarte. W tej kwestii nie ma jedynej dobrej odpowiedzi. Kolczyki-koła w tym sezonie faworyzują także projektanci mody. To jeden z silniejszych trendów na wiosnę i lato 2022. 

Ulubiona biżuteria Skandynawek: Bransoletki w kształcie łańcucha

W nawiązaniu do bieżących trendów popularnością cieszą się też bransoletki w formie łańcucha. Noszą je między innymi Cecile i Amalie Moosgaard – siostry bliźniaczki, modelki i założycielki biżuteryjnej marki Lié Studio. Znak rozpoznawczy ich bransoletek? Obręcze o nieregularnych rozmiarach. Na szczęście nie trzeba wyjeżdżać do Danii, by nosić podobne. Bransoletki–łańcuchy znajdziecie także w ofercie polskiej marki Groovy. 

Ulubiona biżuteria Skandynawek: Złote naszyjniki blisko szyi

Formę łańcuchów przyjmują także ulubione naszyjniki Skandynawek. Nie jest to jednak regułą. Ważne, że Norweżki, Dunki i Szwedki stawiają na naszyjniki złote i niezbyt długie – mniej więcej sięgające do obojczyków. Świetnie wyglądają w parze z klasycznym T-shirtem, dodając sznytu nawet najprostszej stylizacji. 

Ulubiona biżuteria Skandynawek: Pierścionki o finezyjnych kształtach (ale minimalistycznym sznycie)

Jeśli chodzi o pierścionki Skandynawki tylko pozornie stawiają na prostotę. Bo choć wybierają najczęściej modele ze srebra lub złota – bez zbędnych ozdób, takich jak choćby kamienie szlachetne, decydują się w większości na intrygujące, a nawet finezyjne formy. Najczęściej w organicznym wydaniu – inspirowane światem natury. I wcale nie takie drobne i delikatne. Tych pierścionków nie sposób nie zauważyć. 

Ulubiona biżuteria Skandynawek: Biżuteria z perłami

Wśród Skandynawek popularnością cieszy się także biżuteria z perłami – w szczególności kolczyki oraz naszyjniki. Najczęściej zdobione perłami o surowych, nieregularnych kształtach. Takie ozdoby Skandynawki zestawiają z minimalistycznymi modelami, tworząc własne oryginalne kompozycje. Alternatywa dla pereł? Biżuteria emaliowana – także na żywe i bardzo różnorodne kolory. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: