Italian chic to styl, który rządzi się swoimi prawami i Włoszki nie mają żadnego problemu z ich przestrzeganiem. Właściwie nie muszą nic robić, bo wszystko wypływa z ich naturalnego poczucia estetyki. Komponowane przez nie zestawy z założenia mają podkreślać naturalny seksapil, dodawać im elegancji i podkreślać ich gorący temperament, ale nie jest to żadna wypracowana sztuka. Tak jak Skandynawki czują minimalizm, a nonszalancki styl Francuzek wypływa z ich wnętrza, tak samo Włoszki po prostu mają zakodowane zamiłowanie do przepychu. Widać to na przykładzie różnych elementów garderoby. Ostatnio pisaliśmy między innymi o ulubionych marynarkach Włoszek. To jednak nie jest widoczne tylko na przykładzie ubrań. Dodatki odgrywają bardzo dużą lub wręcz największą rolę w stylizacjach Włoszek. Nie mogą być zatem przypadkowe. Tym razem obiektem naszych zainteresować stała się ulubiona biżuteria Włoszek. Ich piękne kolczyki, ozdobne naszyjniki i okazałe pierścionki łączy wspólny mianownik. Mają być mocno widoczne, a to może sprawić rozmiar, kolor lub zdobienia.

Ulubiona biżuteria Włoszek – Naszyjniki Włoszek

Ciężko zawęzić temat ulubionej biżuterii Włoszek do konkretnego modelu. Nie sposób jednak przeoczyć, że mają słabość do naszyjników. A skoro już ustaliliśmy, że lubią biżuterię, która jest mocno widoczna w stylizacjach, to daje nam to też trop dotyczący wyboru konkretnych egzemplarzy. Od czego zacząć? W przypadku biżuterii Włoszek rozmiar ma znaczenie. Do naszyjników można to odnieść na kilka sposobów. Z jednej strony w ich gust idealnie wpisują się grube łańcuchy. Z drugiej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich rolę przejęły cieńsze wersje, ale w okazałymi zawieszkami. Do tego naszyjnik Włoszki może też wyróżniać kolor lub bogate zdobienia. Jedno jest pewne. Kiedy go założy, nikt go nie przeoczy.

 

 

Ulubiona biżuteria Włoszek – Kolczyki Włoszek

Kiedy myślimy o wielkich kolczykach pewnie w pierwszej kolejności powinna nam przyjść na myśl Julia Fox, ale zamiast tego przed oczami ukazuje nam się Anna Dello Russo. Włoska fashionistka nie tylko słynie z efektownych stylizacji. Ma na koncie także własną kolekcję dla H&M, w której każdy detal odzwierciedlał coś więcej niż jej własny styl. To był po prostu włoski przepych w pigułce. Zaprojektowanych przez nią kolczyków nie da się zapomnieć właśnie z tego powodu, że nie potrzebowały słów, żeby wykrzyczeć, że są w 100% włoską biżuterią.

Okazałe, często kolorowe i dodatkowo przyozdobione modele najlepiej oddają to, co mielibyśmy do powiedzenia w tym temacie. Na szczęście biżuteria, która spodobałyby się Włoszkom jest dostępna nawet w kolekcjach polskich marek. Poniżej czeka kilka przykładów.

 

Zobacz także:

 

Ulubiona biżuteria Włoszek – Pierścionki Włoszek

Pierścionki Włoszek mogą w bardzo prosty sposób zdominować stylizację. Jak to możliwe w przypadku ozdób na palce? Po prostu na liście ulubionej biżuterii Włoszek nie znajdziemy subtelnych obrączek, pierścionków z delikatnymi oczkami i innych minimalistycznych modeli. Do tego często nie zobaczymy ich w pojedynkę. Kilka pierścionków noszonych w sąsiedztwie na kilku palcach lub nawet na jednym od razu odmienia spojrzenie na ten rodzaj świecidełek. Kiedy jeszcze zestawimy to z okazałymi pierścionki ozdobionymi sporymi kamieniami lub wręcz sygnetami maluje nam się całościowy obraz. W tym przypadku więcej znaczy więcej i nie ma sensu z tym dyskutować.

 

 

Ulubiona biżuteria Włoszek – Bransoletki Włoszek

Jakie bransoletki najchętniej wybierają Włoszki? Podobnie jak w przypadku pozostałej biżuterii sięgają po widoczne modele. Grube łańcuchy na nadgarstku to tylko jedna opcja. Nie stronią też od modeli typu bangle i kolorowych koralików. Każda z nich może sprawić, że nawet najzwyklejsza stylizacja z topem i jeansami od razu nabierze klimatu Italian chic. Wystarczy spojrzeć na Chiarę Ferragni. Ona nawet na wyjście do pizzerii potrafi zabrać zestaw ulubionych bransoletek.