Styl Włoszek jest barwny, wyrazisty i pełny przepychu, ale nie brakuje w nim także miejsca dla największych klasyków, które z powodzeniem mogłyby stać się częścią stylizacji największych minimalistek. Świetnie widać to na przykładzie wielu elementów garderoby. Ulubione koszule Włoszek są jednym z nich. Z jednej strony białe i czarne z drugiej aż rażące w oczy intensywnymi kolorami i krzykliwymi nadrukami. Dzięki tym różnorodnym i wielobarwnym propozycjom każdy może zapożyczyć jaką koszulę z szaf Włoszek. Coś dla siebie wybiorą miłośniczki skandynawskiego minimalizmu, francuskiej nonszalancji lub właśnie najbardziej pasującego do tematu włoskiego przepychu. Wybraliśmy 5 modeli. Każdy z nich pochodzi ze stylizacji włoskich it-girls.

Ulubione koszule Włoszek – Biała koszula

Biała koszula to obowiązkowa pozycja w zdecydowanej większości zestawień dotyczących tego elementu garderoby. Pisaliśmy o niej już wielokrotnie. Pojawiła się wśród ulubionych koszul Francuzek. Za względu na jej minimalistyczny potencjał nie mogło jej też zabraknąć w stylizacjach mieszkanek północy. Ulubione koszule Skandynawek nie mogłyby zostać podsumowane bez tej w białym kolorze. Na jaką odsłonę stawiają Włoszki? Z tym bywa różnie. Klasyczna biała koszula z kołnierzykiem i mankietami to tylko jedna z dostępnych opcji. W grę wchodzą też bufiaste rękawy, ozdobne kołnierze, fontazie i ażurowe wstawki. Możliwości jest zatem tyle, że można je dopasować nie tylko do stylu Włoszek, ale również swojego własnego.

Ulubione koszule Włoszek – Czarna koszula

Klasyczne koszule w szafach Włoszek nie ograniczają się jedynie do białych modeli. Pomimo że postrzegamy je jako miłośniczki kolorów, to jednak czerń nie jest całkiem wyeliminowana z tych outfitów. Widać to świetnie właśnie na przykładzie tego elementu garderoby. Czarne koszule Włoszek to przeważnie bardzo proste fasony z kołnierzykiem, które z łatwością mogą dopasować do innych rzeczy ze swoich szaf. Może się okazać się, że postawią na czarny total look, biało-czarny zestaw bazujący na kontrastach lub przełamią ten nieśmiertelny kolor jakimś barwnym akcentem. Ilość możliwości, które daje to jedno ubranie, jest właściwie nieskończona.

Ulubione koszule Włoszek – Niebieska koszula

Niebieskie koszule kojarzą się przede wszystkim z tymi delikatnymi w subtelnym odcieniu błękitu. W stylizacjach Włoszek znajdziemy je jednak w zupełnie innej wersji. Ciemniejsze, bardziej zdecydowane, od błękitu królewskiego i lazuru niemal po chabrowe lub kobaltowe – właśnie takie są wybierane przez nie koszule. Na mocny i zdecydowany kolor mają wiele pomysłów. Wykorzystują go w niebieskich total lookach łącząc z jeansami lub spodniami i spódnicami pod kolor. Nie boją się także kontrastów. W stylizacjach color blocking niebieskie koszule zestawiają z pomarańczowym lub czerwonym dołem. Coś dla siebie na bazie tych inspiracji może zatem dobrać każdy pod jednym tylko warunkiem, że lubi niebieski kolor.

Ulubione koszule Włoszek – Różowa koszula

Włoszki nie potrzebowały trendu barbiecore, żeby dostrzec potencjał drzemiący w różowych ubraniach. W ich szafach można znaleźć przede wszystkim elementy garderoby w intensywnych odcieniach tego koloru – od wyrazistej landrynki po krzykliwą fuksję. Obecne w ich stylizacjach są między innymi różowe koszule. Te noszą nie tylko w wersji klasycznej. Chętnie noszą je także jako narzutki na inne ubrania. Nawet mała czarna lub T-shirt i jeansy nabiorą wyrazu za sprawą akcentu w tak wyrazistym kolorze. Do tego koszula noszona w wersji rozpinanej to także obowiązkowa pozycja w ich walizkach na wakacje. Właśnie różowymi koszulami dopełniają stroje kąpielowe noszone na plażę lub basen.

Ulubione koszule Włoszek – Wzorzysta koszula

Włoski przepych kojarzy się z odważnymi i wyrazistymi wzorami, w których przeplatają się różnobarwne kształty. Widać to chociażby na przykładzie kolekcji włoskich domów mody. Projekty Versace, Gucci czy Marni ciężko byłoby sobie wyobrazić właśnie bez charakterystycznych printów. A te nawet jeżeli nie trafiają do szaf Włoszek to stają się inspiracją do wykorzystania na wiele sposobów. Jednym z nich są wzorzyste koszule, które dość często można zobaczyć w stylizacjach Włoszek. Zwierzęce nadruki, kwiaty, grochy, krata, paisley i inne mogą stać się prostym sposobem na podrasowanie stylizacji nawiązującej do stylu italian chic.