Dianę Spencer można nazwać niepodważalną ikoną mody końca XX wieku. O jej kreacjach do dziś rozpisują się media na całym świecie. Nie bez powodu. Sukienka zemsty, spodnie kolarki czy kultowe sportowe bluzy w stylu księżnej Diany znają niemal wszyscy. Do łask powracają także ulubione marynarki byłej członkini rodziny królewskiej, która nosiła je bezbłędnie. To te modele będziemy wybierać tej jesieni?

Ulubione marynarki księżnej Diany – w stylu oversize

Marynarki w stylu oversize (czyli takie, których zbyt duże wymiary są efektem zamierzonym) od kilku sezonów nie wychodzą z mody. Choć trendy są także dziś, „za duże” marynarki swój czas świetności przeżywały już w latach 80. XX wieku. To wtedy kobiety zaczynały obejmować coraz to wyższe stanowiska w zdominowanej przez mężczyzn grupie menadżerskiej. By być traktowane na równi z przedstawicielami płci przeciwnej, do pracy zakładały masywne, męskie marynarki (często z poduszkami na ramionach), zostawiając dopasowane garsonki w domu. Nazywano to power dressing. Dzisiaj marynarki w stylu oversize nosimy zarówno do jeansów i bluzy (tak, jak księżna Diana), jak i do minisukienek czy damskich spodni garniturowych (w tym sezonie także oversize!).

fot. Getty Images

Połączenie niebieskich jeansów z marynarką w stylu oversize to najbardziej klasyczne rozwiązanie, co nie znaczy, że nie mamy przestrzeni na eksperymenty. Marynarki możemy połączyć także z długimi, jedwabnymi spódnicami, minispódniczkami i sukienkami, a nawet założyć na gołe ciało (w super seksownej wersji wieczorowej).

Ulubione marynarki księżnej Diany – garsonki w stylu Chanel powracają?

Popularne za sprawą Coco Chanel połączenie garsonki i wykonanej z tego samego materiału spódnicy do kolan to rozwiązanie, które powszechnie uwielbiane było w latach 20. XX wieku. Kultowy, znany nam dziś zestaw największą sławę zyskał za sprawą Jackie Kennedy, która pojawiła się w nim w listopadzie 1963 roku. Później stylizację pierwszej damy odtwarzała m.in. właśnie księżna Diana. Teraz Chanel suit rozsławia koreańska gwiazda muzyki, Jennie, która regularnie pojawia się w nieco bardziej nowoczesnej wersji klasycznego kompletu. Dziś garsonki możemy założyć zarówno do pasującej spódnicy, jeansów i trampek, jak i do eleganckich spodni, czy nawet jako okrycie do sukienki.

fot. Getty Images

 

Zobacz także:

Ulubione marynarki księżnej Diany – marynarki we wzory

Były lata minimalizmu, od niedawna znów lubimy się z wzorami, printami i łączeniem wielu kolorów. Idealnym przykładem byłyby niezwykle popularne dwa lata temu kurtki na jesień w kratę. Podobnym hitem mogą być marynarki w ten sam wzór, które niegdyś kochała księżna Diana, a teraz chętnie zakłada także Hailey Bieber.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Wiele z nas ma pewnie dni, kiedy nie wie, co założyć. Dobrym rozwiązaniem na takie sytuacje jest posiadanie w szafie takich elementów, które w połączeniu z minimalistycznymi ubraniami pomogą nam stworzyć look typu wyglądam, jakbym się bardzo postarała. W przypadku marynarek we wzory wystarczą klasyczne czarne spodnie i gładki top lub sweter. To wzór na marynarce będzie grał pierwsze skrzypce i przyciągał wzrok wszystkich.