Jakich perfum używają gwiazdy? O tym, jak często ludzie się nad tym zastanawiają, przekonałem się osobiście. Pytania o zapach popularnego artysty słyszałem już wiele razy, zazwyczaj po przeprowadzeniu wywiadu. Co ciekawe, padały one nie tylko ze strony wiernych fanów, ale też w moich prywatnych rozmowach ze znajomymi. Trudno się jednak temu dziwić. Nie da się przecież tego tak łatwo sprawdzić jak chociażby ulubionych marek ubrań czy kosmetyków gwiazd. Prawdą jest też, że wiele osób uważa zapach za kwestię intymną, którą nie chce się dzielić z całym światem. Sprawę utrudnia też fakt, że perfumy reklamowane przez znane osoby często wcale nie są  tymi, których oni rzeczywiście używają na co dzień. Specjalnie dla tych, których to interesuje, zebrałem więc w jednym miejscu informacje o tym, czym naprawdę spryskują swoje ciała osobistości ze świata polskiego show-biznesu. Co ciekawe, ulubione perfumy gwiazd nie zawsze kosztują fortunę. Część z nich nawet preferuje całkiem przystępne cenowo zapachy z oferty naszych krajowych marek. Jakich dokładnie? Sprawdź poniżej.

Ulubione perfumy polskich gwiazd

Julia Wieniawa jest wierną fanką londyńskiej marki Jo Malone. Jej ulubiony zapach to kwiatowa-orientalna woda perfumowana o nazwie Velvet Rose & Oud. Swoją intensywność zawdzięcza nutom goździków, róży damasceńskiej i tytułowego Oud, czyli drewna aloesowego.

Ewa Chodakowska od lat wierna jest wodzie perfumowanej My Kind Of Love PRINCESS marki Kilian. Muszę przyznać, że ten zapach o owocowo-kwiatowych nutach bardzo mi do niej pasuje - jest bardzo pobudzający. Swoją świeżość zawdzięcza nutom zielonej herbaty i imbiru.

Nie zaskoczył mnie też osobisty faworyt Weroniki Rosati. Posiadająca włoskie korzenie od strony swojego ojca aktorka na co dzień używa zapachu Bloom od Gucci, który jest wielkim powrotem do włoskiej sztuki perfumiarskiej. Na tę kwiatową kompozycję składa się naturalna tuberoza, ekstrakt z pączków jaśminu oraz użyta po raz pierwszy w perfumiarstwie egzotyczna roślina Rangoon Creeper.

Z kolei Marieta Żukowska uwielbia pachnieć wodą toaletową Molecule o drzewnych nutach zapachowych z oferty marki niszowych perfum Escentric Molecules.

- Są tak zniewalające, że każdy mężczyzna, z którym mam scenę i jakiś bliższy kontakt, po pewnym czasie mówi mi, że pięknie pachnę - wyznaje aktorka.

Ogromną popularnością wśród gwiazd rodzimego show-biznesu cieszą się perfumy polskiej marki BOHOBOCO. Ich fanami są m.in. dziennikarz i prezenter telewizyjny Olivier Janiak (intensywnie świeży Sea Salt Caramel), aktorka Agnieszka Więdłocha (wyrafinowany Olibanum Gardenia) oraz szefowa agencji modelek Avant i menedżerka gwiazd, Gosia Leitner (otulający Sandalwood Neroli).

Zobacz także: