Francuzki nieustannie inspirują swoimi stylizacjami. Niektóre z ich zestawów chcemy odtworzyć 1:1, a inne stanowią idealną podpowiedź dotyczącą wyboru konkretnych modeli ubrań i dodatków. Tym razem pod lupę bierzemy ulubione spódnice Francuzek. Okazuje się, że nonszalancki styl paryżanek i kobiet z innych miast tego kraju wykorzystuje aż 5 modeli. To właśnie one stanowią uniwersalną i ponadczasową bazę dla wielu zachwycających zestawów. Ich zakup to inwestycja na lata. Nigdy nie stracą na aktualności i zawsze będą świetnie wyglądać.

Spódnice Francuzek – minispódniczki

Minispódniczki to jeden z ostatnich przebojów. Jednak w szafach Francuzek ich obecność w tym momencie nie jest żadnym powiewem świeżości. Mini jest stałym elementem ich garderoby i bez wsparcia projektantów mody. Krótkie spódniczki, które znajdziemy u Francuzek, to przede wszystkim minimalistyczne modele w bezpiecznej palecie. Prosty fason w czarnym kolorze tworzy udany duet z wieloma ubraniami, które także są stale obecne w szafach Francuzek. Taką spódnicę mini można nosić ze swetrami, marynarkami, koszulami i wieloma innymi górami. Ciekawych pomysłów na wystylizowanie tego elementu garderoby nigdy nie zabraknie.

Spódnice Francuzek – satynowe spódnice

Francuzki są ogromnymi miłośniczkami sukienek slip dress. Zamiłowanie do bieliźnianych modeli przekładają także na inne elementy garderoby. Spódnice nie stanowią tu wyjątku. W stylizacjach Francuzek często można zobaczyć satynowe modele. Delikatne fasony z lejącego materiału to idealne uzupełnienie topu na wieczorne wyjście lub T-shirta na co dzień. Jakie satynowe spódnice można najczęściej zobaczyć w ich zestawach? Numerem jeden jest największy klasyk – czarny model. Na tym jednak nie koniec. Pomimo że Francuzki są dość powściągliwe w kwestii wzorów, to właśnie te spódnice są jednym z elementów garderoby, dla których robią wyjątek. Satynowy model w kwiaty lub grochy jest zatem u nich w pełni dopuszczalny.

Spódnice Francuzek – jeansowe spódnice

Jeansy to ulubione spodnie Francuzek. Dużym zaskoczeniem nie jest zatem fakt, że często sięgają również po denimowe spódnice. Jakie fasony lubią najbardziej? Tu nie ma zgodności. Trapezowe mini, ołówkowe midi, rozkloszowane maxi – właściwie każda jeansowa spódnica ma u nich szansę. Warto jednak pamiętać, że Francuzki są dość powściągliwe w swoich wyborach. Zdecydowanie bardziej w ich szafach sprawdzą się proste fasony bez dodatkowych ozdób.

Dobra wiadomość jest taka, że jeżeli zdecydujesz się na taki model, to zyskasz element garderoby na lata. Takie spódnice nigdy nie tracą na aktualności.

Spódnice Francuzek – plisowane spódnice

Plisowana spódnica kojarzy się głównie z wersją midi. Na tę długość przeważnie stawiają też Francuzki, choć mini i maxi nie są całkiem wykluczone. Spódnice z materiału w harmonijkę to jeden z klasycznych modeli, które widzimy w każdym sezonie. W zależności od bieżących trendów projektanci mody zmieniają materiały, wzory i kolory. To jednak zupełnie nie ma związku z tym, że pewne modele pojawiają się za każdym razem. Czarna plisowana spódnica to tylko jedno z ponadczasowych rozwiązań. Klasykiem może być też model biały lub każdy inny, który wpisuje się w nasz indywidualny gust. Skoro mamy wyglądać jak Francuzki, to musimy myśleć jak one i słuchać przede wszystkim siebie. Wtedy bez trudu znajdziemy model, który z przyjemnością będziemy nosić w każdym sezonie przez lata.

Spódnice Francuzek – tweedowe spódnice

Francja to ojczyzna wielu wybitnych projektantów i projektantek mody, którym zawdzięczamy część ubrań w naszych szafach. Wśród tych, którzy zrobili najwięcej nie tylko dla rodzimej mody, ale również tej światowej, jest Coco Chanel. Jej tweedowy żakiet, a następnie pasująca do niego spódnica, które tworzyły efektowną garsonkę, to projekty, które w ogóle się nie zestarzały przez te kilkadziesiąt lat. Doskonale widać to na przykładzie stylizacji Francuzek. Tamtejsze fashionistki tweedowe spódnice zakładają nie tylko z żakietem od kompletu. Wybierają też do nich inne góry ze swoich szaf. Dzięki temu prezentowane przez nie outfity są kopalnią inspiracji.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.