Na taką informację czekaliśmy baaardzo długo. I w końcu się doczekaliśmy! Marka Urban Outfitters otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. To kolejna popularna na całym świecie sieciówka, która wejdzie na polski rynek. I tym samym dołączy do takich brandów, jak Weekday czy Monki, bo te już niebawem także pojawią się premierowo w naszym kraju. A gdzie konkretnie? Wszystko wskazuje na to, że nową mekką fashionistek i Millenialsów stanie się warszawska Elektrownia Powiśle, czyli miejsce łączące ponad 100-letnią historię z nowoczesnością i postindustrialnym designem. To właśnie tam otworzy się flagowy salon Urban Outfitters, pierwszy w tej części Europy. 

Zobacz także: Giambattista Valli x H&M - wszystko, co wiemy o ekskluzywnej kolekcji [data premiery, ceny, pierwsze projekty]

Pierwszy sklep Urban Outfitters w Polsce - kiedy otwarcie? 

Marka Urban Outfitters jest obecna na rynku od ponad 50 lat. Pierwszy sklep powstał na początku lat 70. w małym lokalu w Filadelfii i był przede wszystkim miejscem spotkań studentów pobliskiego uniwersytetu. Na przestrzeni lat sieciówka rosła w siłę, a obecnie to ponad 200 punktów na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także Europy Zachodniej. Do tej pory zakupy w Urban Outfitters mogliśmy najbliżej zrobić w Berlinie, Londynie, Amsterdamie czy w Paryżu. Niebawem nie będziemy musieli być skazani na okazyjne wizyty, bo do dyspozycji dostaniemy prawie 900 metrów kwadratowych, a na nich niezwykle bogatą ofertę ubrań ubrań, dodatków, kosmetyków, ale także elementy wyposażenia wnętrz, akcesoria dla zwierząt, płyty winylowe, książki czy sprzęt elektroniczny różnych marek. 

To niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla polskiego rynku fashion i wielka satysfakcja dla nas, że Urban Outfitters – marka, na którą od wielu lat czekają polscy klienci, otworzy swój pierwszy, flagowy sklep w Europie Centralnej właśnie w Elektrowni Powiśle. Bez wątpienia charakter naszego projektu jego lokalizacja, unikatowy design, a także historia i klimat samego miejsca, idealnie pasują do charakteru marki Urban Outfitters, która słynie z ciekawych aranżacji swoich sklepów i wyjątkowej atmosfery, jaka w nich panuje. Cieszy nas również fakt, że Urban Outfitters dołączy do grona kultowych marek fashion, takich jak: Weekday, COS, Marc O’Polo Denim, Elementy Wear czy Warsaw Concept Store, których oferta z pewnością przyciągnie do Elektrowni wielu klientów - komentuje Dariusz Domański, Associate Partner, Development and Leasing Director, White Star Real Estate.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcie pierwszego polskiego salonu Urban Outfitters. Ale jak tylko poznamy tę jakże istotną informację, nie omieszkamy się nią z Wam podzielić. 

Zobacz także: Primark w Polsce: znamy datę otwarcia i miejsce pierwszego sklepu

 

Zobacz także: