Jeszcze w ubiegłoroczne wakacje na TikToku królowała moda na styl gorpcore czyli mikrotrend, który łączy elementy codziennego ubioru z odzieżą użytkową, funkcjonalną i outdoorową. Pionierką trendu okazała się być Bella Hadid, która w nienaganny sposób łączy na co dzień sportowe buty i ortalionowe spodnie z klasycznymi topamii i eleganckimi torebkami. Modę na sportowy styl szybko wyparły jednak kolejne trendy, takie jak balletcore clean girl look. Co je łączy? W zasadzie jedynie nowe podejście do minimalizmu i świeże spojrzenie na delikatność i kobiecość. Niedawno na TikToku pojawił się jednak nowy trend, który wydaje się być idealnym połączeniem dwóch pozostałych estetyk. Na czym polega vanilla girl?

Vanilla girl najnowszym trendem na TikToku na 2023 rok

Vanilla girl to estetyka, która w ostatnim czasie absolutnie zawładnęła TikTokiem. Na czym polega? Zamknijcie oczy i pomyślcie o ciepłym kocu, wygodnym jak chmurka materacu czy najpiękniej pachnącej świecy. „Waniliowa dziewczyna” stawia bowiem przede wszystkim na przytulność i komfort. Nic więc dziwnego, że hasztag #VanillaGirl od razu zaczął cieszyć się ogromną popularnością, gdy po raz pierwszy został użyty w listopadzie 2022 roku, czyli okresie, gdy wszyscy marzą o tym, by zakopać się w łóżku z dobrą książką i kubkiem parującej kawy. 

Dziś popularny hasztag ma nieco ponad 350 milionów wyświetleń. Nie ma więc wątpliwości, że estetyka „waniliowej dziewczyny” będzie jednym z istotnych trendów pierwszej połowy 2023 roku, zarówno w modzie, jak i urodzie. I choć trend przypomina nam nieco czasy, gdy Instagram dopiero raczkował, a każde publikowane na platformie zdjęcie było idealnie wyreżyserowane – nie mamy wątpliwości, że zatopienie się w pięknym świecie wizualnej przyjemności nikomu nie zaszkodzi.

Jak ubiera się „waniliowa dziewczyna”?

Jak stać się uosobieniem popularnego trendu? Nie wystarczy zabielana mlekiem sojowym waniliowym kawa, miękki koc i pięknie pachnąca świeczka. Choć to już połowa sukcesu. W końcu trend vanilla girl skupia się na przytulnych cardiganach, przyjemnych w dotyku swetrach, ciepłym szaliku, estetycznych nausznikach, które chronią przed mrozem oraz komfortowych butach, które w komforcie noszenia przypominają kapcie (mowa tu oczywiście o śniegowcach).

Vanilla girl rezygnuje z eleganckich marynarek noszonych przez „clean girl” na rzecz przytulnych swetrów o grubym splocie. W jakim kolorze? Ich dobór nie jest tu przypadkowy. Na ograniczoną paletę kolorystyczną składają się delikatne beże i biel, przełamane raz na jakiś czas minimalistyczną złotą biżuterią. Obce nie pozostają również puchate torby, nazywane potocznie teddy bags czy kurtki-kożuchy z przyjemnego materiału. Na mudurek „waniliowej dziewczyny” obowiązkowo składa się również wygodna piżama, w której chce się chodzić również za dnia. Vanilla girl nie spędza jednak całego dnia na kanapie, wertując wszystkie ulubione platformy społecznościowe, tylko praktykuje wdzięczność, uprawia jogę, a swoje cele i aspiracje zapisuje w pięknym planerze. 

Ubierz się w myśl estetyki Vanilla Girl