Velvet Nails to trend w manicure, o którym już dwa lata temu mogłyście i mogliście przeczytać na Glamour.pl. Ostatnio znów zrobiło się o nim głośno. To dlatego, że efekt aksamitu przepięknie komponuje się z elementami garderoby na chłodniejsze dni, na czele z trenczami, a co za tym idzie: stanowi idealne uzupełnienie jesiennych stylizacji. Jest spektakularny, ale - spokojnie - odtworzenie go na swoich dłoniach nie będzie tak trudne jak mogłoby się wydawać. Tłumaczymy, jak wykonać te modne paznokcie na jesień 2022

Modne paznokcie na jesień 2022: Velvet Nails i inne trendy

W sezonie jesień-zima 2022/2023 styliści oraz stylistki zachęcają nas do urodowych eksperymentów. Królują różne wersje french manicure, glazed donut nails, które wylansowała Hailey Bieber, a także paznokcie w odcieniach zieleni, czerwieni oraz metalicznych. Hitem jest również Velvet Nails, czyli spektakularny efekt aksamitu. 

Modne paznokcie na jesień 20202: Velvet Nails. Inspiracje

Od kilku tygodni Velvet Nails królują na Instagramie. Najwyższa pora przetestować ten trend na własnej skórze, a właściwie na paznokciach. Jeśli szukasz inspiracji na manicure inspirowany aksamitem, koniecznie zajrzyj do naszej galerii (na górze strony). Znajdziesz tam zdjęcia i wideo od profesjonalnych manicurzystek oraz beauty influencerek, które lansują ten trend w manicure na Instagramie. Wśród nich propozycje od Betiny Goldstein (pastelowo zielony i różowy manicure z efektem aksamitu) oraz Amy Le (Velvet Nails w odcieniach świątecznej zieleni oraz złota). 

Velvet Nails występują najczęściej w odcieniach różu, beżu oraz srebra. Możesz nosić je w wersji solo albo miksować ulubione kolory. Prezentują się bardzo efektownie! Ale, oczywiście, to tylko propozycje. Decyzja należy do ciebie. 

Velvet Nails – jak zrobić manicure, który podbił Instagram?

Jak wykonać Velvet Nails? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy, że zaopatrzysz się w pyłek z efektem velvet, a następnie nałożysz go na paznokcie zgodnie z instrukcją na opakowaniu bądź wskazówkami producenta. Velvet Nails możesz wykonać także za pomocą lakieru do paznokci z efektem holo oraz mieniącego się topcoatu. Jeżeli nie chcesz inwestować w produkty do stylizacji paznokci albo obawiasz się, że nie osiągniesz samodzielnie pożądanego efektu, możesz skorzystać z pomocy manicurzystki albo manicurzysty. Z całą pewnością profesjonalistka lub profesjonalista bez najmniejszego problemu wykona tego rodzaju zdobienia.