Działania Victoria’s Secret od kilku lat są uważane za kontrowersyjne, co negatywnie wpłynęło na wizerunek amerykańskiej marki oraz jej oddziałów na całym świecie. Gigantowi bieliźnianemu zarzucano m.in. złe traktowanie modelek i brak otwartości na różnorodność. Przypomnijmy, że w 2019 roku Ed Razek (ówczesny dyrektor marketingu VS) przyznał, że marka nie będzie współpracować z modelkami transpłciowymi, jak również tymi, które noszą większe rozmiary, ponieważ „pokaz ma być fantazją”. Wszystko wskazywało jednak na to, że Victoria’s Secret zmienia swoją politykę – brand nawiązał współpracę z dziewczynami plus size, jak również z pierwszą modelką transpłciową, natomiast w kampaniach zaczęły pojawiać się zdjęcia bez retuszu.

Natomiast w lutym 2020 okazało się, że to nie koniec problemów, z którymi musi zmierzyć się Victoria’s Secret. Modelki nie tylko musiały się głodzić i regularnie trenować, ale również były molestowane. The New York Times opublikował głośny artykuł, w którym ujawniono szokujące wyniki śledztwa w tej sprawie. Wspomniany już wcześniej Ed Razek miał całować modelki, sadzać je sobie na kolana, a także dotykać w miejsca intymne. Co więcej, karygodne zachowanie ówczesnego dyrektora marketingu było ignorowane przez Lesliego Wexnera – głównego dyrektora L Brands. Wiele klientek nie potrafi wybaczyć VS takiego zachowania.

Victoria's Secret ma poważne problemy finansowe!

To nie koniec nieprzyjemności. Kilka dni temu brytyjski oddział Victoria’s Secret ogłosił bowiem niewypłacalność. Na Wyspach znajduje się 25 salonów z bielizną VS, w których pracuje ponad 800 osób. Niestety w marcu tego roku wszystkie sklepy musiały zostać zamknięte ze względu na globalną pandemię koronawisura. Niestety na razie nie wiadomo, czy zostaną ponownie otwarte, gdy brytyjski rząd zacznie łagodzić obostrzenia. Jak podaje BBC, w ciągu ostatnich 12 miesięcy brytyjski oddział Victoria’s Secret odnotował straty finansowe rzędu 170 milionów funtów. Czy tylko nas ta suma przyprawiła o zawrót głowy?

Taylor Hill wygląda zupełnie inaczej niż zwykle! O tym zdjęciu aniołka Victoria's Secret mówią dziś wszyscy >>>