W listopadzie ubiegłego roku świtało dzienne ujrzał pierwszy polski serial Netflixa, 1983. Produkcja wyreżyserowana przez cztery reżyserki - Agnieszkę Holland, Kasię Adamik, Olgę Hajdas i Agnieszkę Smoczyńską, z inicjatywy pomysłodawców - Joshuy Longa i Macieja Musiała, który wcielił się także w jedną z głównych ról obok m.in. Roberta Więckiewicza, Zofii Wichłacz, Andrzeja Chyry czy Michaliny Olszańskiej, póki co nie doczekała się kontynuacji. Niebawem jednak na platformie pojawi się inna pozycja z polskim akcentem, czyli The Witcher na podstawie kultowej już sagi Andrzeja Sapkowskiego, gdzie tytułowego bohatera, Geralta z Rivii zagra Henry Cavill, a w obsadzie znalazł się także wspomniany wcześniej Maciej Musiał. Wiele wskazuje na to, że The Witcher zadebiutuje jeszcze pod koniec tego roku. Dzisiaj z kolei Netflix ogłosił, że zamierza zrealizować z polską ekipą serial W głębi lasu. Będzie to 6-odcinkowa seria na podstawie kryminału o tym samym tytule autorstwa Harlana Coban

Za reżyserię W głębi lasu odpowiadają dwaj polscy reżyserzy - Leszek Dawid (Ki, Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku, Lęk wysokości), autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, producentką kreatywną jest Anna Nagler, a producentami wykonawczymi Andrzej Muszyński oraz sam Harlan Coben. Co ciekawe, W głębi lasy to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między amerykańskim pisarzem a Netflixem. 

Zobacz także: „1983”: Maciej Musiał i Michalina Olszańska w pierwszym polskim serialu Netflixa [WIDEO]

W głębi lasu - nowy serial Netflixa. O czym będzie? Kto w obsadzie i kiedy premiera?

Akcja serialu W głębi lasu rozgrywa się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 19994 oraz 2019 i skupia się na losach warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego. Główny bohater od lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas letniego obozu. Kiedy niespodziewanie zostaje odnalezione ciało, w śledztwie dochodzi do przełomu. Okazuje się, że mogą być to zwłoki chłopca, który 25 lat temu zniknął wraz z siostrą Pawła. Rozwiązania sprawy nie ułatwiają też głęboko skrywane rodzinne tajemnice, a ich wyjście na jaw może spowodować, że wszystko, co Paweł budował przez lata może legnąć w gruzach. 

W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej” – mówi Leszek Dawid. „Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści” - dodaje drugi reżyser serialu, Bartosz Konopka. 

Obsada serialu nie jest jeszcze znana. Premiera W głębi lasu zaplanowana jest na 2020 rok

Zobacz także: Netflix: nowości na wrzesień 2019, których nie możesz przegapić