Kilka lat temu, kiedy platformy streamingowe takie jak Spotify, Tidal czy Deezer nie były jeszcze popularne, wiele z nas w celu słuchania muzyki używało YouTube. Serwis stał się drugą po Google’u największą wyszukiwarką na świecie, w której codziennie miliony użytkowników nie tylko słuchają ulubionych piosenek, ale przede wszystkim oglądają wideo. Wiele osób irytowało, że nie jest możliwe pobranie utworów i odtworzenie ich później w trybie offline. Podobnie jak brak opcji działania YouTube’a w tle - każda inna czynność na telefonie przerywała oglądanie. To wszystko właśnie się zmienia, ponieważ na polski rynek weszły nowe usługi YouTube’a!

YouTube poszerza ofertę w Polsce i wprowadza nowość - YouTube Kids >>>

YouTube Music i YouTube Premium dostępne w Polsce! Co oferują nowe usługi? 

Nowe usługi YouTube Music i YouTube Premium wchodzą na rynek polski. W Stanach Zjednoczonych są dostępne już od kilku lat. Chociaż musieliśmy na to długo czekać, nowe funkcje oferują użytkownikom wachlarz udogodnień. Jedną z nich jest oczywiście odtwarzanie muzyki i wideo w tle! Ale po kolei. YouTube Music przypomina dotychczas nam znane platformy streamingowe, w ramach abonamentu (19,99 zł za miesiąc) uzyskamy dostęp do największej bazy teledysków i innych treści wideo. Natomiast YouTube Premium (23,99 zł za miesiąc) odpowiada za odblokowanie funkcji z kategorii Originals, do której należą dodatkowo filmy i seriale. Obydwie usługi oferują brak reklam zarówno w serwisie, jak i aplikacji oraz umożliwiają pobieranie filmików i utworów oraz słuchanie i oglądanie w trybie offline i przy wyłączonym ekranie.

Polscy użytkownicy przez pierwsze 2 tygodnie otrzymają 3 darmowe miesiące korzystania z nowych usług. Co więcej, przy zakupie YouTube Premium otrzymacie również dostęp do YouTube Music. Nowe funkcje są ze sobą połączone. Ta opcja zdecydowanie bardziej się opłaca, a różnica w cenie to tylko kilka złotych. Przetestujecie nowe usługi platformy?