W lesie dziś nie zaśnie nikt będzie kinowym objawieniem 2020 roku? Są na to szanse, bo nowy film Bartosza M. Kowalskiego, reżysera głośnego „Placu zabaw”, zapowiadany jest jako pierwszy polski slasherowy horror. Ten gatunek w rodzimej kinematografii totalnie kuleje. Bartosz M. Kowalski postarał się też o niezłą obsadę, angażując do swojego projektu wchodzące gwiazdy polskiego aktorstwa. To Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela oraz Michał Lupa. Ale są też aktorskie nazwiska, których nikomu przedstawiać nie trzeba – Gabriela Muskała, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Cyrwus i Olaf Lubaszenko.

Autorem scenariusza są reżyser Bartosz M. Kowalski, Mirella Zaradkiewicz, także producentka kreatywna oraz Jan Kwieciński, który również jest producentem „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Koproducentem zaś Zenon Maślona. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Cezary Stolecki, a muzykę skomponował Radzimir Dębski, czyli JIMEK. Warto przypomnieć, że w 2018 roku otrzymał Orła za ścieżkę dźwiękową do filmy Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej.

W lesie dziś nie zaśnie nikt - zobaczcie zwiastun!

Światło dzienne ujrzał właśnie oficjalny zwiastun W lesie dziś nie zaśnie nikt, który poprzedzały dwa krótkie teasery. Ostatnio też poznaliśmy plakat. Od razu kojarzy się on z filmami grozy z lat 80. Pojawiły się też porównania do plakatów serialu Stranger Things Netflixa. Na plakacie na pierwszy plan wybija się Julia Wieniawa. Czy to oznacza, że jej bohaterka Zosia przetrwa do końca? Bo wiedzieć, że slasher to typ horroru, w którym postacie giną po kolei, w niewyjaśnionych okolicznościach. W lesie dziś nie zaśnie nikt jest to grupka nastolatków, która ląduje w środku lasu. Bez telefonów i dostępu do sieci. Ich obóz nie będzie jednak wyglądać tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Bohaterowie zderzą się z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. Jak odnajdą się w tych okolicznościach, polegając wyłącznie na swojej przyjaźni, odwadze i poświęceniu? Przekonamy się już 13 marca 2020 roku.

Julia Wieniawa na planie filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt” Bartosza M. Kowalskiego - ZOBACZCIE WIDEO!