Pandemia koronawirusa sprawiła, że jeszcze bardziej zatęskniłyśmy i zatęskniliśmy za podróżami. Aktualnie trudno jest zaplanować urlop. Na pierwszym miejscu stawiamy bowiem bezpieczeństwo (swoje oraz innych), a sytuacja związana z liczbą zakażeń na świecie, obostrzeniami i nie tylko jest bardzo dynamiczna. Są jednak takie destynacje, które nawet teraz cieszą się popularnością wśród turystów. I prawdopodobnie nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. O najmodniejszych kierunkach wakacyjnych 2021 rozmawiamy z Patrycją Jaskot, którą możesz kojarzyć jako Travelover. Influencerkę i podróżniczkę pytamy także o miejsca, za którymi najbardziej tęskni. 

Wakacyjne kierunki 2021

Zanzibar

Nie ma wątpliwości, że na miano jednego z najmodniejszych obecnie kierunków podróżniczych zasługuje Zanzibar. Ostatnio wyspę w Tanzanii odwiedziło wiele (nie tylko) polskich gwiazd, m.in. Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki czy Iza Kuna. To właśnie tam powstaje także kolejna – trzecia już edycja gorącego reality-show Hotel Paradise. Rajskie plaże, błękit oceanu, niesamowita roślinność oraz panujący tam błogi spokój przyciągają turystów z całego świata. 

Meksyk

Z kolei Patrycja Jaskot poleca, by (nieco na przekór) przetransportować się na drugą stronę globu i odwiedzić Meksyk. To piękne, wyjątkowo barwne, a zarazem zaskakujące miejsce. Wybrzeże Karaibskie, mimo że dobrze znane, dawno odkryte, wciąż ma nam wiele do zaoferowania. 

Bali

Kolejna destynacja, o której wspomina twórczyni bloga Travelover, to Bali. Mała wyspa w Indonezji rozkochuje w sobie każdego, kto tam przyjeżdża, a to m.in. ze względu na piękną przyrodę (w tym nieziemskie plaże!), pyszne jedzenie i niesamowicie miłych ludzi. Patrycja Jaskot przyznała, że Bali zajmuje szczególne miejsce w jej sercu – na pewno chętnie tam wróci

„Pandemia uświadomiła mi, że bardzo, bardzo, bardzo tęsknie za Bali. I jednak Bali jest takim wyjątkowym miejscem w moim sercu. Myślę, że jak pandemia nas już zostawi, opuści, to spakuję plecak i właśnie ruszę na Bali” – przyznała Patrycja Jaskot, Travelover. 

Warto jednak dodać, że wspomniane wcześniej Zanzibar oraz Meksyk to jedne z nielicznych miejsc na świecie, do których można teraz polecieć. I to m.in. dlatego cieszą się one taką popularnością wśród spragnionych podróży turystów. Natomiast na wyspę Bali zdecydowanie ciężej się dostać (a następnie się z niej wydostać). Podróżowanie wciąż jest trudne ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, a także na związane z nim - wciąż zmieniające się obostrzenia. Dlatego zanim zaczniesz planować wakacje, sprawdź, jak wygląda sytuacja w danym miejscu, czy kraj monitoruje liczbę zakażeń wirusem covid-19 i (przede wszystkim!) zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa. Miej również świadomość tego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nawet jeśli zaplanujesz urlop, na przysłowiową chwilę przed wyjazdem może się okazać, że nie jest on możliwy (np. na wzrost liczby zachorowań w danym miejscu). 

Poniżej możesz obejrzeć wideo z Patrycją Jaskot. Twórczyni bloga Travelover opowiada w nim o najmodniejszych kierunkach wakacyjnych 2021, a także o miejscu, za którym najbardziej tęskni. 

 

Zobacz także: