Walentynki to święto, które wzbudza różne uczucia. Nie ma jednak znaczenia, czy w tym dniu chcemy uczcić relację z partnerem lub partnerką, wyjść ze znajomymi, czy może po prostu obejrzeć kolejny serial na Netfliksie. Za każdym razem może być to święto miłości do nas samych, które obchodzimy na własnych zasadach. Z tego powodu na poprawę humoru można założyć ulubione ubrania czy zrobić sobie piękny makijaż. Nie z myślą o kimś, ale przede wszystkim o sobie i własnym samopoczuciu. Inspiracji na taki walentynkowy makijaż poszukaliśmy u makijażystek i makijażystów gwiazd. Analizując tworzone przez nie make-upy znaleźliśmy punkt wspólny, który z łatwością można przenieść na własną twarz. Nie chodzi tu o ogniste usta czy mocno podkreślone oko smokey eye. Zamiast nich warto postawić na romantyczny róż, który może pojawić się nie tylko na wargach i policzkach, ale także na powiekach. Poniżej prezentujemy pomysły na walentynkowy makijaż, który na swoich twarzach zaprezentowały: Hailey Bieber, Candice Swanepoel, Camila Cabello, Jennifer Lopez i Sydney Sweeney.

Walentynkowy makijaż gwiazd – Hailey Bieber

Hailey Bieber w kwestii makijażu słynie przede wszystkim z zamiłowania do rozświetlonej cery. Na podobny efekt można postawić także w swoim walentynkowym makijażu. Do tego modelkę można naśladować nie tylko powielając ten jeden kosmetyk. Mary Phillips stworzyła dla Hailey Bieber makijaż na Video Music Awards, który może posłużyć jako inspiracja na święto zakochanych. I nie ma tu znaczenia, czy będziemy je obchodzić z kimś, czy wyłącznie we własnym towarzystwie. Makijażystka w tym przypadku postawiła na spotęgowany błysk. Podstawą makijażu Hailey Bieber stał się w tym przypadku trzy kosmetyki – rozświetlacz, bezbarwny błyszczyk do ust i brokatowy cień do powiek w różowym kolorze. Delikatny i efektowny make-up robił wrażenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go powielić.

Walentynkowy makijaż gwiazd – Candice Swanepoel 

Oglądając makijaże modelek przeważnie naszą uwagę zwracają mocno zaakcentowane policzki. Efekt jest różny w zależności od wybranego kosmetyku. Rozświetlacz, z którego słynie Hailey Bieber, nie jest jedyną opcją. Do dyspozycji są także bronzery oraz wpisujące się w różowy makijaż walentynkowy róże. To jak ten kosmetyk może odmienić cały makijaż pokazał Patrick Ta. Makijażysta uczynił bowiem z różu głównego bohatera makijażu Candice Swanepoel. Wyglądająca niemal na nagą twarz modelki została właściwie zalana tym jednym kosmetykiem z dodatkiem rozświetlenia. Lekko podkreślone różowym kolorem wargi i powieki to idealne dopełnienie takiego makijażu.

Walentynkowy makijaż gwiazd – Jennifer Lopez

Jennifer Lopez przyzwyczaiła nas do tego, że najczęściej pokazuje się w dość mocnym makijażu, a jej przyjaciółka jakiś czas temu żartowała, że nawet na basenie nie zobaczy się gwiazdy bez make-upu. Nie oznacza to jednak, że jej wizerunek całkowicie wyklucza istnienie delikatnych i subtelnych kosmetyków. Zamiast mocno podkreślonych bronzerem policzków i przydymionego oka jakiś czas temu zobaczyliśmy Jennifer Lopez w zupełnie innej odsłonie. Mary Phillips wybrała dla piosenkarki nieco bardziej stonowany, choć i tak wciąż wyrazisty make-up. Ciemny bronzer zastąpiła jego brzoskwiniową wersją, a na powieki nałożyła cukierkowy odcień różu. Delikatny błyszczyk na ustach Jennifer Lopez dopełnił wizję makijażowej artystki i sprawił, że znaleźliśmy kolejną inspirację na walentynki.

Walentynkowy makijaż gwiazd – Sydney Sweeney

Różowy total look na walentynki? Inspiracji w tym temacie dostarczyła nam Sydney Sweeney. Makijażystka aktorki zdecydowała, że do różowej sukienki i opaski do włosów pod kolor można dopasować też ujednolicony kolorystycznie make-up. W efekcie na powieki Sydney Sweeney trafił cień z cukierkowym odcieniu, a na wargi różowa szminka. Pokazuje to tylko, że w makijażu nie trzeba bać się łączenia na zasadzie podobieństw. Walentynki mogą być świetną okazją do tego, żeby wypróbować to na sobie. Do eksperymentu mogą posłużyć też inne odcienie różu. Najważniejsze jest przecież to, żeby widząc efekt końcowy, nie tylko zachwycać się wyglądem, ale jeszcze do tego wspaniale się czuć.

Walentynkowy makijaż gwiazd – Camila Cabello

Perłowe powieki w różowym kolorze to kolejna z romantycznych opcji na walentynki. Subtelne i połyskujące cienie jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć u Camili Cabello. Patrick Ta, który stworzył makijaż piosenkarki, właśnie z tego elementu uczynił jego najmocniejszy punkt, który podbiły mocno wytuszowanymi rzęsami. Na tym jednak nie koniec. Podkreślone na różowo oczy dopełnił cielistą pomadką do ust i o kilka tonów ciemniejszą konturówką dla optycznego uwydatnienia warg. Na policzki nałożył natomiast róż. Ten prosty i efektowny makijaż można odtworzyć także z okazji walentynek.