Jeszcze kilka lat temu w stolicy kraju mięsożerców ze świecą szukać było lokalu z wegetariańskim, a co dopiero wegańskim menu. Dziś Warszawa może pochwalić się kilkunastoma miejscami, w których w karcie dań nie znajdziecie mięsa. Zostało to nawet zauważone na forum międzynarodowym. 

Portal happycow.net przygotował listę 10 miast na całym świecie, w których weganie będą czuli się jak w kulinarnym raju. Tworząc zestawienie autorzy wzięli pod uwagę trzy kryteria: całkowitą liczbę wegańskich miejsc w danym mieście, gęstość zaludnienia w korelacji ze współczynnikiem wegańskich restauracji, a także tego, jak odbierani są weganie w danym mieście. 

Na pierwszym miejscu znalazł się Berlin, tuż za nim Los Angeles, a podium zamyka Warszawa. Według happycow.net stolica Polski posiada rozbudowaną sieć wegańskich knajpek, które rozmieszczone są od siebie w niewielkiej odległości, a wśród nich na uwagę zasługują takie miejsca jak chociażby Falafel Bejrut i Tel Aviv Food & Wine, Lokal Vegan Bistro, Evergreen i TerraVege

Ranking najbardziej wegańskich miast świata przygotowanym przez serwis happycow.net:

1. Berlin
2. Los Angeles
3. Warszawa
4. Tajpej
5. Nowy Jork
6. Singapur
7. Londyn
8. Tel Aviv
9. Portland
10. San Francisco