Świąteczne metro 2020 – Od kiedy jeździ po Warszawie?

Świąteczne metro to już tradycja! Po raz pierwszy pojawiło się 3 lata temu i tak się spodobało mieszkańcom, że zdecydowano się kontynuować ten pomysł. I rok 2020 nie jest tu wyjątkiem. Pomimo tego, że z uwagi na trwającą pandemię, znacznie mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej, z myślą o tych, którzy nią jeżdżą, postanowiono ponownie przystroić wagony. Które – zgodnie z tradycją – wyjechały z okazji Mikolajek, czyli właśnie dziś – 6 grudnia. Na świąteczne metro można natrafić na obu stacjach metra.

Świąteczne metro A.D. 2020 jest znacznie skromniejsze niż pociągi z lat ubiegłych, tak samo jednak cieszy oko (a może nawet bardziej, bo w trudnych czasach łatwiej jest docenić drobne gesty). Wagony zdobią grafiki w kształcie płatków śniegu, a także – piękne zielone lampki. Minimalistyczne dekoracje wielu warszawiakom podobają się o wiele bardziej niż poprzednie.

„Jak wiecie, coroczną tradycją jest, że w grudniu na linii metra pojawia się specjalny pociąg. W tym roku jest on skromniejszy i bardzo symboliczny. Ma jednak przypominać o zbliżających się Świętach. Mamy nadzieję, że będzie cieszył Wasze oczy” – możemy przeczytać na Fan Page'u Metra Warszawskiego na Facebooku. Tam też można obejrzeć kilka zdjęć świątecznego pociągu. A więc udostępniamy: 

Jak wiecie, coroczną tradycją jest, że w grudniu na linii metra pojawia się specjalny pociąg. W tym roku jest on...

Opublikowany przez Metro Warszawskie Sobota, 5 grudnia 2020

10 świątecznych gifów, które opisują nasz nastrój >>>

Świąteczne metro Warszawa – Co ile jeździ? Rozkład

Tak, jak już wspomnieliśmy, pierwszy kurs świąteczne metro ma już za sobą i miał on miejsce dziś, czyli w Mikołajki. W kolejnych dniach ozdobione pociągi kursować będą codziennie między 7:00 a 20:00. Ostatni przejazd zaplanowano 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli. Macie więc cały miesiąc, by poczuć świąteczny klimat. 

16 najpiękniejszych świątecznych swetrów, dzięki którym poczujecie klimat świąt >>>