Każdy z nas ma swoich ulubionych aktorów czy wokalistów, którzy z biegiem lat z dziecięcych idoli na plakatach zmieniają się w poważane nazwiska, dla których chodzimy do kina oraz na koncerty. Jednak jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez National Research Group, firmę specjalizującą się w branży rozrywkowej i technologii, dokładnie 20 konkretnych aktorek i aktorów jest dla widzów gwarancją dobrego filmu. To dla nich kupujemy bilety i właśnie ich najchętniej oglądamy na ekranie.

Każda z osób uczestniczących w badaniu została zapytana nie o ulubioną gwiazdę czy filmy, na które czekają, ale bardzo szczegółowo: „Kogo najbardziej chcesz oglądać w kinie?”. Następnie wszyscy ankietowani podali po pięć nazwisk i na tej podstawie wyłoniono listę gwiazd, z których co najciekawsze – tylko jedna jest poniżej 40. roku życia!

Kto jest najchętniej oglądanym aktorem lub aktorką?

Na pierwszym miejscu znalazł się nie kto inny a sam Tom Cruise, który wciąż przyciąga największe rzesze fanów kinematografii. Na liście oprócz niego są też takie postacie jak Tom Hanks czy Julia Roberts. Warto zauważyć, że średni wiek gwiazd umieszczonych w zestawieniu to prawie 80 lat, z czego tylko czwórka ma 40-kilka lat, a jedna osoba jest poniżej 40. roku życia. Dokładnie – Chris Hemsworth, który ma 39 lat i zamknął listę na ostatnim, dwudziestym miejscu...

Czy to oznacza, że Zendaya, Margot Robbie, Tom Holland czy Timothée Chalamet nie mają aż takiej siły przyciągania? Teorie na ten temat są różne. Przede wszystkim obecnie w kinie rządzi nostalgia i zwrot ku temu, co znane. Powstają więc kolejne remake'i, wielkie gwiazdy ponownie grają swoje stare role i – jak pokazało ostatnie rozdanie Oscarów, jest to czas wielkich powrotów do Hollywood. W przypadku młodych aktorów i aktorek liczba platform, na których są aktywni i działań, które podejmują, może rodzić wśród widzów poczucie, że nie są oni tradycyjnymi, 100% aktorami. Raczej influencerami, którzy grają, tańczą, śpiewają, a przede wszystkim relacjonują swoje życie w sieci. To rozpoczyna zatem dyskusję na temat prawdziwych gwiazd Hollywood, kto może zaliczać się dziś do tego grona i czy nowe pokolenie sprosta wygórowanym wymaganiom? A może zmienią się one wraz z odejściem starszej widowni?

Tymczasem zobaczcie, kto niezmiennie od lat zdobywa serca i uznanie widzów. Oraz oznacza sukces kasowy produkcji filmowych. Oto lista 20 aktorów i aktorek, które chcemy bezustannie oglądać.

 1. Tom Cruise
 2. Dwayne "The Rock" Johnson
 3. Tom Hanks
 4. Brad Pitt
 5. Denzel Washington
 6. Julia Roberts
 7. Will Smith
 8. Leonardo DiCaprio
 9. Johnny Depp
 10. Kevin Hart
 11. Keanu Reeves
 12. Sandra Bullock
 13. Ryan Reynolds
 14. Adam Sandler
 15. Harrison Ford
 16. George Clooney
 17. Robert Downey Jr.
 18. Angelina Jolie
 19. Morgan Freeman
 20. Chris Hemsworth