Rodzina Addamsów powróciła w „Wednesday”, czyli nowym serialu Netfliksa w reżyserii Tima Burtona. Tym razem, jak nawet tytuł wskazuje, fabuła skupia się wokół córki Morticii oraz Gomeza Addamsów, która rozpoczyna naukę w Akademii Nevermore. Główna bohaterka próbuje zapanować nad swoimi mocami, powstrzymać potwora, rozwiązać pewną tajemnicę sprzed lat, a jednocześnie odnaleźć się wśród swoich rówieśniczek i rówieśników. Produkcja niemal od razu trafiła do zestawienia najchętniej oglądanych na platformie. Co więcej, robi furorę w mediach społecznościowych, na czele z TikTokiem. Szczególną popularnością cieszy się scena, w której Wednesday Addams (w tej roli Jenna Ortega) tańczy podczas tak zwanej Kruczej Imprezy. 

„Wednesday”: Taniec Jenny Ortegi jest hitem w sieci – widzki i widzowie są zachwyceni

Uwaga, ten artykuł może zawierać spoilery z 4. odcinka serialu „Wednesday”. 

W 4. odcinku „Wednesday” uczennice i uczniowie Akademii Nevermore oraz ich osoby towarzyszące biorą udział w Imprezie Kruków. W pewnym momencie główna bohaterka wchodzi na parkiet wraz z Tylerem Galpinem (Hunter Doohan), którego w jej imieniu zaprosił Rączka, a następnie wykonuje spektakularny, a zarazem zaskakujący taniec. Scena stała się viralem w sieci. Wyjątkowo duże zainteresowanie wzbudziła wśród użytkowniczek i użytkowników TikToka, którzy zaczęli odwzorowywać charakterystyczny układ taneczny, a także przebierać się z bohaterkę z długimi warkoczami oraz grzywką. 

@nianaguerrero

i am OBSESSED with that dance scene!! jenna really killed it as wednesday fr

original sound - main account got banned

„Wednesday”: Jak obsada zareagowała na taniec Jenny Ortegi w serialu? 

Kilka dni po premierze „Wednesday” do sieci trafił krótki film, w którym członkinie i członkowie obsady komentują wspomnianą scenę tańca. Emma Myer, czyli serialowa Enid, powiedziała, że jest to jej ulubiona scena z całego sezonu. Pozostałe osoby, m.in. Hunter Doohan, Percy White i Luis Guzman, także nie kryły zachwytu. Przyznały, że mogliby oglądać tę scenę w nieskończoność. Zwróciły również uwagę na takie kwestie jak mimika głównej bohaterki czy światło. Z kolei Jenna Ortega ujawniła, że sama ułożyła choreografię, w związku z czym czuła się niepewnie i stresowała się reakcjami. 

Czułam się bardzo niepewnie. Sama ułożyłam tę choreografię. Od razu widać, że nie jestem tancerką – przyznała Jenna Ortega we wspomnianym wideo. 

Trwający niespełna dwie minuty film, który jest hitem w sieci, możecie obejrzeć poniżej. 

Warto dodać, że Jenna Ortega opublikowała post na Twitterze, w którym zdradziła swoje inspiracje do choreografii. Co ciekawe, wspomniała m.in. o Lisie Loring, czyli odtwórczyni roli Wednesday Addams w sitcomie „Rodzina Addamsów” emitowanym w latach 1964-1966. Aktorka była wtedy dzieckiem, a Jenna Ortega wykorzystała kilka jej charakterystycznych ruchów. 

Wam też spodobała się ta scena z bijącego rekordy popularności serialu „Wednesday” od Tima Burtona i Netfliksa? 

Zobacz także: