Weganizm w pigułce

Styl życia, który opiera się na eliminowaniu produktów zwierzęcych i odzwierzęcych w każdej kategorii, nie tylko spożywczej. Weganie m.in. nie noszą ubrań pochodzenia zwierzęcego, nie korzystają z kosmetyków testowanych na zwierzętach i takich, które mają w swoim składzie cokolwiek związanego z tymi istotami.

Kolejny aspekt związany z weganami to jak najmniejsze eksploatowanie środowiska i wprowadzanie ekologicznych rozwiązań i nawyków do codziennego funkcjonowania. Czyż to nie brzmi pięknie? Dla nas bomba! W związku z tym chcemy was dzisiaj przedstawić wegański manicure oraz przybliżyć szereg zalet, które ma ten rodzaj stylizacji paznokci.

 

Co to znaczy, że manicure jest wegański?

W związku ze znacznym wzrostem popularności weganizmu w ostatnich latach i poszerzaniem się tej grupy społecznej rodzi się coraz więcej opcji na funkcjonowanie w tym nurcie. Również w kosmetyce pojawił się weganizm i coraz więcej salonów oferujących wyłącznie takie usługi z wykorzystaniem odpowiednich do tego produktów. Stąd też wegański manicure, który charakteryzuje się tym, że nie używa się do niego produktów, które wymagały jakiejkolwiek eksploatacji zwierząt.

 

Bardzo cieszy fakt, że coraz więcej manicurzystek poszerza swoją ofertę o tę nową formę dekoracji paznokci, a niektóre nawet całkiem rezygnują z klasycznej i pozostają tylko przy wegańskiej. Dzięki temu mniej stworzeń cierpi. Sporą cegiełkę przykładają do tego gwiazdy, które promują tego typu kosmetykę. Kojarzycie o jakich celebrytkach mowa? Mamy na myśli topowe i znane na całym świecie osobowości jak Beyonce czy Madonna.

Czy  wegańskie kosmetyki do manicure, to to samo, co kosmetyki creulty free?

,,Nie. Wegański i cruelty free (wolny od okrucieństwa) nie oznaczają tego samego. Przemysł kosmetyczny używa tych dwóch terminów. Określenie cruelty free  oznacza, że produkt lub marka nie testuje swoich formuł, składników lub gotowych produktów na zwierzętach. Kosmetyki cruelty free mogą zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego. Wegański, czyli produkt nie zawiera żadnych składników lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.” – objaśniają manicurzystki z salonu Trzy Wiosny
 

Dla kogo przeznaczony jest wegański manicure?

Wegański manicure hybrydowy nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla wegan jak mogłoby się wydawać. Tak naprawdę ta usługa może być świadczona dla każdego, kto chciałbym spróbować mieć np. manicure wykonany tylko z naturalnych składników, z którymi zwierzęta nie mają nic wspólnego.

Zalety wegańskiego manicure

Wiele osób narzeka na pieczenie palców i paznokci podczas wizyt u kosmetyczki. Być może produkty na innych składnikach sprawią, że bólu nie będzie albo będzie on znacznie mniejszy Wegańskie lakiery i bazy świetnie sprawdzają się u osób z osłabioną płytką paznokcia lub z genetycznie słabymi paznokciami. Nie niszczą one jej, ponieważ nie zawierają chemicznych substancji. Dlatego wegańska oferta manicure jest kierowana również do kobiet z takimi problemami.

Podkłady poprzez swój naturalny skład nie zaklejają płytki i pozwalają jej oddychać, prawdopodobnie właśnie dlatego wegański manicure nie pozostawia takich zniszczeń struktury paznokcia, jak standardowy manicure.

Kolejna super sprawa to zapach! Zarówno klasyczne lakiery, jak i zmywacze posiadają dosyć intensywny alkoholowy zapach, który po pierwsze długo wdychany nie jest zdrowy dla organizmu, a po drugie jest po prostu dla wielu osób nieprzyjemny. Wegańskie produkty mają znacznie delikatniejszy i przyjemniejszy zapach, co wpływa pozytywnie na ogólne doznania po skorzystaniu  z usługi, która potrafi trwać nawet kilka godzin. To tylko szczegół, ale dla niektórych może okazać się niesamowicie istotny.

Czy wegański manicure jest trwały?

Wydawać by się mogło, że jeżeli wegańskie kosmetyki do manicure z wiadomej przyczyny mają ograniczone możliwości w kwestii wykorzystywanych składników, to ich trwałość może być znacznie słabsza niż klasycznych produktów. Niekoniecznie musi tak być. Oczywiście porównanie może się różnić w zależności od tego jakiej marki lakierów użyjemy, ale z ogólnej obserwacji wynika, że trwałość jest praktycznie taka sama.

Natomiast lakiery wegańskie gęstnieją wolniej niż klasyczne, co jest sporą zaletą. Dobre opinie na temat wegańskiej bazy pod manicure ma wiele manicurzystek, gdyż podobno łatwiej się na niej maluje.

Wegańskie lakiery do manicure często są eko

Bardzo ciekawe jest to, że produkty do manicure nie tylko ograniczają się do nietoksycznego i naturalnego składu. Bardzo często wyróżniają się naturalnym, pochodzącym z lokalnego źródła opakowaniem, czyli np. zamiast plastikowej nakrętki taki lakier będzie miał drewnianą. Ponadto bardzo często są wzbogacane dodatkowymi składnikami odżywiającymi paznokcie takimi jak wapń i magnez.

Jaki wegański manicure obecnie jest w trendzie?

Za oknem szarobura jesień, więc w trendach wegańskiego manicure są kolory, które odczarują pogodę. W tym sezonie postaw na kolor – niech zainspirują cię najpopularniejsze amerykańskie atrakcje przyrodnicze. Np. w skład kolekcji wegańskich lakierów klasycznych American Road Trip NCLA  wchodzą 4 lakiery:

  • Mojave Desert - piaskowy nude z odcieniem różu
  • Route 66 - jeansowy ciemny granat
  • Yellowstone - musztardowy żółty
  •  Lost In The Canyons - ognista terracotta.

Coraz więcej salonów kosmetycznych wprowadza wegański manicure do swojej oferty, więc warto pomyśleć o losie zwierząt i przekonać się na własnych paznokciach, jak taka stylizacja będzie się u nas prezentować.