Twórcy Instagramu nie zwalniają tempa i co chwilę zaskakują użytkowników nowymi aktualizacjami. Niedawno na InstaStories pojawiły się dwie nowe funkcje: wiadomości głosowe na Direct Message oraz Odliczanie. Ta, która weszła dzisiaj jest o wiele bardziej inwazyjna, bo zmienia układ i sposób korzystania z głównego feedu aplikacji. Istnieje cień szansy, że to tylko testy i finalnie twórcy apki nie zdecydują się na tak dużą zmianę. Póki co niektórzy z Was mogą nie być zadowoleni. 

Na czym polega nowy sposób nawigowania między postami na Instagramie?

Instagram trochę nas zaskoczył. Jeżeli zaktualizowaliście aplikację, po wejściu w nią otrzymacie komunikat: „Przedstawiamy nowy sposób nawigowania pomiędzy postami. Nawiguj dotknięciem pomiędzy postami, podobnie jak w relacjach”. Oznacza to koniec ze scrollowaniem zdjęć i wideo. Od dzisiaj posty nie przewijają się w dół, ale w bok. Na górze pomiędzy głównymi postami a Instagram Stories widać pasek, informujący o orientacyjnej ilości zdjęć, które zostały do obejrzenia. 

Najnowsza aktualizacja Insta aktualnie wydaje nam się trochę dziwna i ciężko się z niej korzysta. Nie wiemy, jak Wy, ale nam ciężko się odnaleźć w nowym sposobie nawigowania! Jednak nauczeni doświadczeniem wiemy, że to kwestia kilku dni i zapewne się przyzwyczaimy. Po pierwszych komentarzach użytkowników można wywnioskować, że nie są zachwyceni tak dużymi zmianami w aplikacji. A Wy co o tym myślicie? 

Nowa funkcja na Instagram Stories (pozytywnie) Was zaskoczy! >>>