Upały znowu dają się nam we znaki. Nic zatem dziwnego, że szukamy najlepszych sposobów na ochłodzenie się i ugaszenie pragnienia. A jeśli jeszcze nasz napój świetnie wygląda, a jeszcze lepiej smakuje to jest to musi to być niekwestionowany hit. Tego lata wygląda na to, że nic nie pokona whipped lemonade!

O co chodzi w trendzie na whipped lemonade?

Napój o nazwie Dalgona Coffee, na bazie kawy znalazł swoich zwolenników i zwolenniczki wśród osób gustujących w kofeinie. A co z pozostałymi? Twórczyni nowego trendów wśród napojów – tiktokerka @goldenxclouds – przygotowała napój, który mogą pić zarówno kawoholicy, jak i ci, który nie rozumieją kawowej fascynacji. Tiktokerka, która na swoim koncie dzieli się nowatorskimi przepisami, gromadząc ponad 383,4 tysięcy obserwatorów i obserwatorek, tym razem proponuje nam whipped lemonade. Kto z nas w takie upały nie skusi się na szklankę lemoniady? My na pewno! 

Osobiście nie lubię kawy. Chciałam więc zrobić coś, co wyglądałoby tak przyjemnie jak Dalgona, ale smakowało równie dobrze i było idealne dla osób nie gustujących w kawie, takich jak ja.

Orzeźwiająca whipped lemonade jest bardzo prosta w przygotowaniu. To coś dla łasuchów, którzy przy okazji chcą ugasić pragnienie. Tiktokerka proponuje truskawkową whipped lemonade, a my spieszymy z przepisem! 

@goldenxclouds

☆ whipped strawberry lemonade ☆ i was asked to make this so i decided to make it today! #fyp #whippedlemonade

♬ Intentions (Instrumental Version) [Originally Performed by Justin Bieber & Quavo] - Elliot Van Coup

Jak przygotować whipped lemonade?

Według @goldenxclouds, do przygotowania whipped lemonade potrzebna jest słodka śmietanka, barwnik o kolorze imitującym truskawkę, autorka używa też różowej lemoniady Kool-Aid, czyli mieszanki napojów w proszku oraz gotowej lemoniadę. Jednak jako barwnik do ubitej śmietanki można wykorzystać tężejącą już galaretkę truskawkową lub sok z buraka. Tak! Sok z buraka fenomenalnie zabarwia masy i śmietankę, nadając im różowego koloru, co więcej, nie wpływa na smak śmietanki. Jeśli się spieszycie, możecie zaopatrzyć się w gotową śmietankę o smaku truskawkowym w spray’u. 

Sposób przygotowania jest szalenie prosty. Najpierw ubijacie śmietankę na sztywno, potem dodajecie do niej wybrany przez was produkt barwiący. Czy to sok z buraka, galaretkę, a może uda wam się dostać Kool-Aid. W ten sposób powstaje pianka, która przykryje lemoniadę niczym chmurka. Następnie do szklanki wrzucacie kostki lodu, które zalewacie lemoniadą. Na wierzch połóżcie kilka łyżek chmurkowej pianki. Możecie przystroić napój truskawką, umieszczając ją na piance lub nabijając na kraj szklanki. I gotowe! Oczywiście możecie postawić na bardziej klasyczne wydanie lemoniady i zrezygnować z barwienia jej na różowo i przyozdobić ją pomarańczami i/lub cytryną. Smacznego!