6 maja 2023 roku w londyńskiej Westminster Abbey Karol III został koronowany na króla Wielkiej Brytanii. Na uroczystej ceremonii, tak jak zresztą zapowiadano, młodszy syn monarchy pojawił się sam. Jego żona, Meghan została wraz z dziećmi w Kalifornii, bowiem dokładnie tego samego dnia 4. urodziny obchodził Archie, syn księcia i księżnej Sussex. Tuż po koronacji zaczęto spekulować, że synowa króla pojawiła się na wydarzeniu w przebraniu, jednak zaledwie kilka godzin później paparazzi wykonali jej zdjęcia potwierdzające, że z pewnością nie opuściła USA. Co robiła, kiedy Harry z bliska obserwował historyczne wydarzenie z ojcem w roli głównej? 

Książę Harry sam na koronacji ojca. Gdzie w tym czasie była Meghan?

Koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii za nami. Książę Harry, zgodnie z przekazanym kilka tygodni wcześniej komunikatem, pojawił się na niej sam - bez żony i dzieci, a już godzinę po jej zakończeniu był widziany na lotnisku, z którego pierwszym samolotem wrócił do domu w Montecito (Kalifornia).

Tuż po uroczystości ruszyła lawina spekulacji na temat tego, czy Meghan faktycznie została w Stanach, by świętować urodziny syna. Media i social media obiegły nawet zdjęcia osoby, która sprawiała wrażenie ucharakteryzowanej. Czy żona księcia Harry'ego faktycznie dokleiła sobie wąsy i przebrała za mężczyznę, by wziąć udział w ceremonii? Raczej nie, ale wideo z udziałem tajemniczej persony, którą może być Meghan na TikToku stało się viralem. 

@whats_going_on06 #meghanmarkle #coronation #kingcharles #weseeyou #uk ♬ THEY ARE GONNA KNOW - Heliqs

Czy rozwiązano zagadkę, kim był ów mężczyzna? Oczywiście, i to niemalże od razu. Już komentarzach pod tiktokami można było przeczytać, że jest to kompozytor, Sir Karl Jenkins, postać dobrze znana Brytyjczykom. 

Co robiła Meghan w czasie koronacji?

Skoro nie pojawiła się na koronacji, to co właściwie robiła? Rozwiązanie otrzymaliśmy już dzień później. Na zdjęciach wykonanych przez paparazzi w niedzielny poranek po koronacji, widzimy Meghan ubraną w czarny, sportowy strój, ciepłe skarpety, buty trekkingowe, stylowe okulary od Victorii Beckham, kapelusz i beżową apaszkę. W takim wydaniu w towarzystwie przyjaciół - Markusa Andersona i Heather Dorak przez kilkadziesiąt minut spacerowała po górzystym terenie otaczającym jej posiadłość. Wydawała się spokojna i zrelaksowana, co zresztą nie umknęło uwadze internautów, którzy komentowali, że „z pewnością bawiła się lepiej niż mąż”, który niemalże w tym samym czasie uczestniczył w koronacji ojca.

Według królewskiego biografa Omida Scobiego decyzja o pozostaniu w Kalifornii była dla Meghan lepszym wyborem niż pojawienie się na koronacji teścia. Według eksperta żona księcia Harry'ego pragnęła „chronić swój spokój” i nie skupiać na sobie uwagi. Jeśli pojawiłaby się na wydarzeniu, oczy wielu zwrócone byłyby na nią - z pewnością surowo ocenionoby jej strój i szczegółowo przeanalizowano mowę ciała (dokładnie tak zrobiono w przypadku księcia Harry'ego). Pozostając w USA, była więc jedynie „wielką nieobecną”, a show królowi Karolowi skradł tradycyjnie rozkoszny książę Louis.