Ile razy zastanawialiście się czy istnieje outlet Zary? Miejsce, w którym kupicie za mniejsze pieniądze ubrania i dodatki z poprzednich kolekcji hiszpańskiej sieciówki? Szczególnie, że swój sklep sprzedający asortyment po niższych cenach mają już H&M i Mango. W kwietniu tego roku Zara wprowadziła zakładkę Specjalne Ceny (dostępna na samym końcu menu w kategorii Kobieta), w której znajdziecie prawdziwe cenowe okazje. Jednak nie tak imponujące, jak w Lefties, który na całym świecie uchodzi za outlet Zary!

Jeżeli nigdy wcześniej o nim nie słyszeliście, na pewno zdziwi was fakt, że pierwszy sklep Lefties otworzono... 25 lat temu, w 1993 roku! Powstał jako miejsce, w którym sprzedawano wyłącznie kolekcje Zary sprzed kilku sezonów, które nie cieszyły się oczekiwaną popularnością. Jak możecie się domyślać, za niewielkie sumy pieniędzy Lefties oferowało to, na co wasze koleżanki chwilę wcześniej wydały wszystkie oszczędności, albo to, co zwyczajnie zalegało w magazynach. I do tego właśnie nawiązuje już sama nazwa, która zaczerpnięta została z języka angielskiego. Słowo leftovers oznacza bowiem resztki. Choć podstawą Lefties była Zara, lata później sprzedawano tam również ostatnie sztuki kolekcji innych marek koncernu Inditex m.in. Stradivariusa czy Bershki.

Zara wprowadziła nową, genialną funkcję w sklepie online! >>>

Dziś na świecie działa ponad 130 sklepów Lefties. Marka funkcjonuje nie tylko w rodzimej Hiszpanii, ale także w Portugalii, Meksyku, Rosji, Arabii Saudyjskiej i Katarze, ale wciąż daleko jej do siostrzanych brandów takich jak Massimo Dutti, Oysho czy właśnie Zary. Stąd być może wzięły się zmiany, które zaczęto wprowadzać w 2014 roku. Wtedy na nowo postawiono sklep internetowy lefties.com, zmieniono identyfikację wizualną oraz postawiono na autorskie kolekcje. Wszystko to miało pomóc Lefties w międzynarodowym rozwoju i konkurowaniu z takimi gigantami jak chociażby Primark czy Forever 21.