Gwiazdy, które nie mają matury często obalają teorię, że jej brak oznacza koniec świata oraz że wykształcenie jest absolutnie niezbędne, aby odnieść w życiu sukces. Wielu znanych muzyków, aktorów, sportowców, a nawet prezenterów i dziennikarzy telewizyjnych, nigdy nie skończyło liceum i nie podeszło do egzaminu dojrzałości. Najczęściej zdarza się tak w przypadku artystów i celebrytów, którzy zdobywają popularność w bardzo młodym wieku i decydują się porzucić szkołę na rzecz kariery. Nie jest bowiem tajemnicą, że stawianie pierwszych kroków w show-biznesie, zwłaszcza jako dziecko lub nastolatek, nie sprzyja zdobyciu gruntownego wykształcenia. Na własnej skórze przekonały się o tym gwiazdy, które nie mają matury. Tak było m.in. z takimi sławnymi wokalistkami jak Kayah czy Edyta Górniak. Podobnych historii w polskim i zagranicznym show-biznesie jest jednak o wiele więcej. Kto znany jeszcze nie ma matury?

Które polskie i zagraniczne gwiazdy nie mają matury?

Gwiazdy bez matury radzą sobie bardzo dobrze, ale z pewnością nie dają najlepszego przykładu swoim fanom oraz fankom. Karierę w mediach i show-biznesie udaje się przecież zrobić tylko wybranym i nielicznym. Między innymi z tego powodu nawet artyści, którzy sami nie mogą się pochwalić zaliczoną maturą, zachęcają do nauki swoich odbiorców. I bardzo dobrze!

Tego typu idolem jest chociażby Dawid Kwiatkowski – choć sam zakończył edukację na drugiej klasie liceum, to co roku  mocno trzyma kciuki za dobre wyniki swoich fanów i fanek na egzaminach końcowych (nie tylko maturalnych).

Gwiazdy bez matury – sprawdź, którzy artyści i celebryci nie zdali egzaminu dojrzałości już teraz w naszej galerii.

PS. Tylko błagamy, nie bierzcie tego tekstu i poniższych przykładów za bardzo do siebie – matura jest ważna i z nią też można zrobić karierę! Jak mówi słynne przysłowie „Lepiej nosić, niż się prosić” a parafrazując: lepiej mieć maturę i nigdy z niej nie skorzystać, niż płakać, że nie podeszło się do egzaminu dojrzałości.