Pomysł na wieczór idealny? Czas wyłącznie dla siebie, w towarzystwie dobrego jedzenia, świeczki, ciepłego koca i... wciągającego serialu. Szukacie produkcji, która całkowicie was pochłonie? Bez zawahania polecamy wam serial kryminalny „Kruk”. Tylko ostrożnie, naprawdę wciąga! Tych, którzy już go znają, ucieszy fakt, że przed nami premiera 3., ostatniego sezonu (9 grudnia). Jak twierdzą twórcy, w finałowym sezonie trylogii możemy spodziewać się czegoś wyjątkowego.

Materiały prasowe

Trzeci sezon „Kruka” to pełna emocji i akcji opowieść, która zasługuje na nośne zakończenie. Jesteśmy dumni, że nasz nieoczywisty bohater i jego historia wpisały się w kanon najbardziej docenianych przez widzów kryminałów. Fanom serii mogę obiecać, że w nowym sezonie Adam Kruk pozostaje tak samo skomplikowaną, skonfliktowaną ze sobą i światem, targaną wewnętrznymi demonami postacią, jaką był w poprzednich częściach. Czeka nas mocny koniec – mówi Łukasz Dzięcioł, producent Opus TV. 

Czego jeszcze możemy się spodziewać po ostatnim sezonie serialu „Kruk. Jak tu ciemno”?

Ten kryminalny thriller z gwiazdorską obsadą cieszy się świetnymi opiniami i wysokimi ocenami – podbił już serca wielu widzów oraz krytyków. Nic dziwnego, znajdziemy tutaj świetny scenariusz, wciągającą fabułę i genialną grę aktorską. „Kruk”  przedstawia tajemniczą historię pełnego sprzeczności, targanego wewnętrznymi demonami bohatera, Adama Kruka (w którego postać wciela się fenomenalny Michał Żurawski). Chęć zemsty, trauma, rozpacz – do jakich czynów tchną bohaterów? Mistyczny klimat Podlasia, walka dobra ze złem, przestępczy półświatek czy postać szeptuchy nadają tej historii niesamowitego, mrocznego, niekiedy magicznego wręcz klimatu. 

Ciężko nam nie zgodzić się z faktem, że jest to jedna z najlepszych polskich produkcji serialowych ostatnich lat. Poniżej 2 teasery, które wywołają niemałe emocji u wszystkich fanów tej genialnej produkcji (a także u tych, którzy zastanawiają się, czy warto obejrzeć ten serial).

„Kruk” jest bezsprzecznie produkcją, która zawiera w swoim DNA wszystkie cechy świetnego serialu kryminalnego – skomplikowanego bohatera, który często zmuszony jest do przekraczania różnych granic, pełnokrwiste postaci drugoplanowe, pełną zwrotów akcji fabułę, unikalne, pełne mroku i tajemnicy miejsce akcji, a także niezwykle wysoki poziom realizacji. Te wszystkie cechy, za które widzowie pokochali „Kruka”, będą dalej obecne w finale i wierzę, że fani dostaną zakończenie, na które zasłużyli. I oni, i sam „Kruk” – mówi Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+ Polska. 

Za scenariusz ostatniego sezonu serialu CANAL+ „Kruk” (ponownie) odpowiada Jakub Korolczuk, z kolei za reżyserię – Maciej Pieprzyca i Adrian Panek. W obsadzie, wśród głównych bohaterów, niezmiennie znajdziemy nazwiska takie jak Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik czy Tomasz Włosok. Tym razem na ekranie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego i Kingę Preis. 

Autorem genialnej, emocjonalnej muzyki jest Bartosz Chajdecki, a zdjęć – Witold Płóciennik. Za scenografię serialu odpowiedzialna jest z kolei Iza Cieszko, za kostiumy Hanka Podraza, Józefina Loy, Zuzanna Kolanowska, a za charakteryzację – Iza Andrys. Producentami z ramienia Opus TV są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł. Montażyści to Leszek Starzyński i Paweł Laskowski. Kierownikiem produkcji jest Renata Łysik, producentem liniowym Aleksandra Skraba, a producentką z ramienia CANAL+ jest Agnieszka Nejman.

Zobacz także:

Jeśli ktoś z was nie widział jeszcze tego serialu, pora nadrobić zaległości! Pierwszy sezon „Kruka” jest dostępny w CANAL+ online za darmo, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Materiały prasowe