Zaczęło się od 2-minutowej etiudy szkolnej „Kontrola” na zaliczenie, zamieszczonej w serwisie YouTube. Zainteresowanie widzów i widzek sprawiło, że 20-letnia wówczas Natasza Parzymies, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, wyreżyserowała na podstawie krótkiej scenki 7-odcinkowy miniserial, który obiegł cały świat i zachwycił ponad 100 milionów widzów z Brazylii, Chin czy Stanów Zjednoczonych. To jednak nie koniec. Niedługo później historia skomplikowanej relacji miłosnej dwóch bohaterek zyskała trzy dodatkowe sezony, które ukazały się na platformie VOD Player. 

Serial „Kontrola” spotkał się z pozytywnym odbiorem na całym świecie, a szczególnie chwalony jest za skupienie się na wątku LGBT, który jest często pomijany w filmach i serialach. Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Emilia Dłużewska nazwała produkcję „ważną częścią kultury”, a Aneta Kyzioł z „Polityki” uważa, że mocnymi stronami serialu jest teledyskowy klimat oraz wypełnienie luki w kinematografii, w której wątki LGBT rzadko znajdują się na pierwszym planie.

To jednak nie koniec pasma sukcesów 24-letniej Nataszy Parzymies. Serial „Kontrola” trafił właśnie na ekrany telewizorów Amerykanek i Amerykanów.

„Kontrola” Nataszy Parzymies doceniona w Stanach Zjednoczonych

Serial „Kontrola” Nataszy Parzymies trafił na platformę streamingową MAX. Jak czytamy w oficjalnym komunikacje, wszystkie sezony produkcji można zobaczyć na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych. W planach jest jednak poszerzenie dostępu o inne kraje na świecie. 

5 lat po oficjalnej emisji pierwszego sezonu, zainteresowanie serialem nadal rośnie. W komentarzach pod postem nie brakuje bowiem głosów proszących, by „Kontrola” trafiła na platformę streamingową m.in. w Brazylii, Argentyny czy Meksyku.

„Kontrola” Nataszy Parzymies – o czym jest serial?

O czym jest serial „Kontrola”? O tym, co w Polsce ostatnimi czasy wśród kilku określonych grup w społeczeństwie wzbudza ogromne kontrowersje, a u niektórych również awersję, bo niestety na dobre przyjęło się już haniebne określenie „tęczowa zaraza’ wypowiedziane przez jednego z najwyżej stojących w hierarchii polskiego kościoła, Marka Jędraszewskiego. „Kontrola” to skomplikowana historia miłości dwóch lesbijek, Natalii, w którą wcieliła się Ada Chlebicka i Majki granej przez Ewelinę Pankowską.

„Kontrola” Nataszy Parzymies – gdzie obejrzeć?

Pierwszy sezon „Kontroli” znajdziecie na platformie YouTube na oficjalnym koncie Nataszy Parzymies. Kolejne trzy sezony dostępne są natomiast na Playerze.

Zobacz także: