Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że Meghan Markle i książę Harry oraz Kate Middleton i książę William spędzą święta osobno. Plotki o tym, że dwie książęce pary (a dokładnie ich damska część) za sobą nie przepadają, a atmosfera jest na tyle gęsta, że niemożliwym jest zasiąść razem do świątecznego stołu potwierdziły się i faktycznie już od jakiegoś czasu jasne było, że ciężarna księżna Sussex z mężem przełamią się opłatkiem w posiadłości w Norfolk, gdzie w tym czasie będzie rezydować także królowa Elżbieta II z księciem Filipem, a Kate z najbliższymi będą gośćmi rodziców księżnej Cambridge. 

Meghan Markle i książę Harry nie spędzą świąt z Kate Middleton i księciem Williamem. Powód jest zaskakujący!

Królowa chce załagodzić konflikt Meghan Markle i Kate Middleton

Mimo to jednak ta decyzja zaskoczyła opinię publiczną, ale okazała się też być niełatwym orzechem do zgryzienia dla samej monarchini. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, królowa z ciężkim sercem przygląda się kolejnym ekscesom Meghan. Ta, odkąd tylko pojawiła się na dworze królewskim i w ogóle w otoczeniu księcia, ma wyjątkowa skłonność do łamania królewskiej tradycji, a etykieta zdaje się być dla niej zbiorem zasad pisanych wszystkim innym, poza nią samą.  

Przemowa królowej zaadresowana do Meghan Markle i Kate Middleton

Królowa Elżbieta, w towarzystwie której obie książęce pary zjadły lunch, w swoim przemówieniu pośrednio odniosła się do sytuacji panującej obecnie na dworze. 

Niezależnie od wszystkich zmian, jakie zaszły na przestrzeni lat i którym się przyglądałam, rodzina wiara i przyjaźń były nie tylko ostoją stałości, ale także źródłem własnego komfortu i pewności. Nawet w obliczu największych różnic, traktowanie innych z należytym szacunkiem i godnie jest najlepszym sposobem to, by poczynić pierwszy krok ku głębszemu wzajemnemu zrozumieniu. 

To mocne słowa. Jak myślicie? Jest szansa, że z czasem sytuacja między księżymi się wyjaśni i poprawi? Może przyjście na świat dziecka Meghan załagodzi konflikt między nimi? Jest nadzieja, że Meghan Markle i Kate Middleton się polubią?

Meghan Markle podjęła kontrowersyjną decyzję dotyczącą swojego dziecka, która bardzo nie podoba się królowej