Serwis How to dress like postanowił sporządzić ranking najpopularniejszych modowych brandów oraz luksusowych marek w krajach na całym świecie. Wśród zestawienia znalazła się również Polska. Na podstawie słów kluczowych znajdujących się w bazie Google Ads za pomocą ogólnodostępnego i darmowego programu Keyword Explorer Tool serwis określił, które brandy cieszą się największą popularnością, a więc nazwy których z nich wpisujemy do wyszukiwarki najczęściej. How to dress like sprawdził ulubione marki – zarówno te globalne, jak i luksusowe – w aż 171 krajach! Wyniki mogą nieco Was zaskoczyć.

Jaka jest najpopularniejsza marka odzieżowa w Polsce?

Okazało się, że najpopularniejszą marką odzieżową w Polsce jest szwedzki brand H&M. Markę uwielbiają w 22 innych krajach, głównie europejskich, m.in. w Norwegii, Grecji i Bułgarii, ale również w Japonii i w Południowej Korei. Jesteście ciekawi, która marka jest najsłynniejszą aktualnie firmą odzieżową na świecie? Ten tytuł należy do ASOSa, multibrandingowej platformy – jest najczęściej wyszukiwaną marką modową w aż 52 krajach na czele z Rosją, Australią i Nową Zelandią. W pierwszej piątce znalazły się również Nike, Forever 21 i Adidas.

Najpopularniejsza marka luksusowa w Polsce

Jeśli chodzi o ulubioną markę luksusową Polaków jest nią Tommy Hilfiger, amerykański brand, który zajął 2. miejsce w ogólnym zestawieniu. Cieszy się popularnością również w Rosji, Indiach, Francji, Austrii i Hiszpanii. Pierwsze miejsce – tutaj raczej nie będzie zaskoczenia – należy do Gucci, która pod rządami dyrektora kreatywnego Alessandro Michele stała się najpopularniejszym brandem na świecie. Pełne zestawienie najpopularniejszych marek odzieżowych i luksusowych na świecie znajdziecie w naszej galerii.

Tommy Hilfiger i Zendaya pokazali wszystkim, na czym powinna polegać różnorodność w dzisiejszym świecie mody >>>