Jeszcze niedawno pisałyśmy o fiolecie, który w tym roku zawładnął wybiegami, podbił stylizacje gwiazd i nie znika z ulic największych stolic mody. Wówczas wspominałyśmy, że fiolet swoją ogromną popularność zawdzięcza m.in. Pantone, czyli organizacji, która okrzyknęła rok 2022 rokiem koloru Veri PeriWkraczając w świat bezprecedensowych zmian, wybór Panteone to opowieść o perspektywie i zaufaniu rodziny niebieskich kolorów w połączeniu z odcieniami fioletu, które tworzą radosną postawę zachęcającą do kreatywności i twórczej ekspresji – tłumaczyła wówczas wybór Leatrice Eiseman, dyrektor generalna Instytutu Kolorów Pantone. Trzeba przyznać, że fiolet we wszystkich odcieniach widoczny był na wybiegach takich domów mody jak Gucci, CoachBlumarineJil SanderBalmain czy Dior. Ponadto nie brakowało w tym roku gwiazd, które z chęcią ubierały najmodniejszy kolor sezonu, od klasycznego, intensywnego odcienia, przez purpurowy, kończąc na jasnej lawendzie – do ich grona zaliczają się m.in. Florence Pugh, Sandra Oh czy Lily-Rose Depp.

Kolor roku 2023 już podbija wybiegi największych projektantów

Kilka dni temu Instytutu Kolorów Pantone ogłosił kolor roku 2023, a my już wiemy, że to odcień, który w przyszłym roku będzie królował w popularnych sieciówkach czy naszych stylizacjach. Co więcej, nietypowa barwa już zawładnęła światem mody i bez problemu odnajdziemy ją w jesienno-zimowych kolekcjach największych projektantów (patrzymy tu m.in. na Gucci, Loewe, Micheal Kors, Blumarine czy Isabel Marant).

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Zobacz także:

fot. Getty Images

Kolor roku 2023 według Instytutu Kolorów Pantone – Viva Magenta

Kilka dni temu poznaliśmy kolor roku 2023 według Instytutu Kolorów Pantone. Wybór padł na odcień Viva Magenta 18-1750, który ma symbolizować wigor, siłę, odwagę, niezwyciężenie, a także radość, optymizm i możliwość wyrażania siebie. Czy to możliwe, żeby jedna barwa oddawała tyle (ustalmy sobie, bardzo szerokich) emocji? Przygaszona czerwień z delikatną nutą różu ma być znakiem nowej siły, jednocześnie ma łączyć przeszłość z przyszłością. Dyrektor generalna Instytutu Kolorów Pantone, Leatrice Eiseman uzasadniła swój wybór słowami:

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych kolorów i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych, a zarazem najsilniejszych barwników naturalnych znanych na świecie. Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

Trzeba przyznać, że wibrujący kolor przygaszonej czerwieni przypomina nieco barwę, która swój czas świetności miała w 2007 roku Chilli Pepper Red. Wówczas kolor roku miał symbolizować pewność siebie, otwartość oraz miał zwracać uwagę na świadome łączenie się kulturowe. Nic nie odzwierciedla ducha przygody bardziej niż czerwony. Włączenie tego koloru do garderoby i przestrzeni życiowej dodaje dramaturgii i ekscytacji, ponieważ pobudza zmysły – argumentowała wówczas wybór dyrektorka Instytutu. Jak widać, po piętnastu latach historia zatacza koło, a my znów skupiamy się na pozytywnej i silnej energii, jaką niesie za sobą czerwień.

Ubrania w kolorze roku 2023 – od dresów, przez sukienki, aż po piękne dodatki

Ubrania w kolorze roku 2023 Viva Magneta pojawiają się już także w stylizacjach popularnych influencerek, fashionistek i ulubionych it girls. Trendsetterki przemycają modny odcień w subtelnych dodatkach, modnych butach lub po prostu idąc na całość, zakładając marynarkę, sukienkę lub koszulę w najmodniejszej barwie przyszłego roku.

 

 

 

Idąc w ślad za influencerkami, wybrałyśmy ubrania i dodatki w kolorze roku 2023 Viva Magneta. Poniżej znajdziecie zestawienie dresów, sukienek