Chociaż mamy już końcówkę stycznia, a to oznacza, że większość podsumowań dotyczących zeszłego roku już za nami, nie mogliśmy nie zainteresować się tym, co działo się w 2017 roku na Instagramie. A dokładnie, które polskie profile zebrały największą liczbę followersów oraz które posty klikały się najchętniej. Wiemy to dzięki raportowi Sotrendera, który dla podsumowania przygotował też specjalną infografikę.

Ścisła czołówka, a zwłaszcza dwa pierwsze miejsca wcale nas nie dziwią. Należą one bowiem do Roberta Lewandowskiego i jego żony Anny Lewandowskiej. To właśnie w przypadku ich profili liczba fanów rosła najszybciej - Robert zanotował 32-procentowy, a Ania 35-procentowy wzrost. Zarówno konto piłkarza, jak i jego żony znalazły się również wśród najbardziej angażujących. 

ZOBACZ  TAKŻE: Nowa aktualizacja Instagrama pozwala dodawać GIF-y do InstaStories! >>> 

Trzecie miejsce na podium, jeśli chodzi o największą liczbę followersów zajął kolega z kadry Roberta Lewandowskiego, Wojciech Szczęsny. Bramkarz, obecnie zawodnik Juventusu, regularnie publikuje posty na swoim Intagramie, które obecnie ogląda już ponad milion osób. Wśród profili z największa liczną obserwujących znaleźli się też Ewa Chodakowska, blogerki Angelika MuchaMarita Sürma czyli Deynn, Maffashion, Red Lipstick Monster, a także Joanna Krupa i profil Suchar Codzienny

Spory wzrost liczby fanów w zeszłym roku odnotował także profil Joanny Jędrzejczyk, a w piątce najbardziej angażujących użytkowników Instagrama obok Lewandowskich, Julii Kuczyńskiej i konta Suchar Codzienny znalazł się profil Repostuj.pl. Natomiast do najbardziej aktywnych w 2017 roku należeli DeeZee.pl, Gazeta Wyborcza, Repostuj.pl - oficjalne konto, RENEE.pl oraz TVN.pl. 

ZOBACZ  TAKŻE: Sprawdźcie, ile warte są posty na Waszym Instagramie! >>>