30-letnia Rita Ora przebywa obecnie, gdzie pracuje nad swoimi nowymi projektami (między innymi The Voice of Australia). Co do jej związków ostatnio było cicho. Można w sumie przypomnieć, że gwiazda mówi ogólnie, że dla niej jeśli chodzi o relacje seksualno-miłosne nie tyle liczy się płeć, co to, jakim ktoś jest człowiekiem. To raz. A dwa, swego czasu piosenkarka była łączona z takimi osobami jak  Bruno Mars, Robem Kardashian. W 2019 roku zakończył się jej związek z Andrew Garfieldem. Teraz zaś wszystkich rozgrzało zdjęcie, które Rita kilka dni temu opublikowała na swoim Instagramie. Pozuje na nim z 45-letnim Taiką Waititi, który w zeszłym roku rozstał się z żoną, z którą ma dwie córki. 

Kim jest Taika Waititi?

Taika Waititi to nowozelandzki reżyser, scenarzysta, producent i aktor filmowy. W zeszłym roku podczas 92. ceremonii rozdania Oscarów zdobył statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu Jojo Rabbit (2019). Choć pochodzi z Nowej Zelandii to opisuje siebie jako polinezyjskiego Żyda, gdyż jego dziadek był Rosjaninem żydowskiego pochodzenia, a babci ze strony matki wywodziła się z Irlandii.

Już w 2003 roku został doceniony i nominowany do Oscara za swój krótkometrażowy film Dwa samochody, jedna noc. Jako reżyser filmu pełnometrażowego debiutował z kolei w 2007 roku obrazem Orzeł kontra rekin. Na swoim koncie ma też takie filmy jak Co robimy w ukryciu (2014) czy Dzikie łowy (2016). 

Taika Waititi jest doceniany od lat w środowisku filmowym. W 2018 roku zasiadał w jury konkursu głównego na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Choć oczywiście po otrzymaniu Oscara jego notowania jeszcze bardziej wzrosły. Jest hot nazwiskiem także dlatego, że znów współpracuje z Marvelem jako reżyser filmu Thor: Love and Thunder (2022). W 2017 roku wyreżyserował film Thor: Ragnarok

Taika znany jest też z tego, że podczas oficjalnych uroczystości pozuje na ściankach i czerwonym dywanie w charakterystyczny, zabawny sposób. Być może to kwestia tego, że swoją przygodę z show-biznesem zaczynał w środowisku nowozelandzkich komików. Generalnie widać, że ma on dystans do siebie i jakby nie pozował, to i tak wygląda świetnie. 

fot. Getty Images

Czy Taika Waititi i Rita Ora mają romans?

Obecnie Taika przebywa podobnie jak Rita Ora w Australii, gdzie pracuje nad filmem o Thorze. Mówi się, że para spotyka się od początku marca. Plotki o romansie podgrzał wspomniany wyżej instagramowy post. Piosenkarka wrzuciła kilka zdjęć z ważnymi dla niej osobami i na jednym z ostatnich była właśnie w objęciach z Taiką. Oboje ubrani byli w takie same swetry Gucci. Przyznamy szczerze, że oczywiście mogły to być równie dobrze przyjacielskie objęcia, choć wydaje nam się, że Rita i Taika pasowaliby do siebie i tworzyli kolejną power couple niczym Blake Lively i Ryan Reynolds czy Beyoncé i Jay-Z. Taką, której układa się i w życiu zawodowym, i prywatnym.

Zobacz także: