Ma niesamowitą barwę głosu, talent do pisania własnych piosenek i coraz większe grono fanów. Wiktor Dyduła, bo to o nim mowa, to jedno z największych objawień dwunastego sezonu programu „The Voice of Poland” w telewizyjnej Dwójce. Zdolny wokalista z charakterystycznym, dużym wąsem dotarł do finału show, w którym walczy o kontrakt płytowy oraz wysoką nagrodę pieniężną. 

Wiktor Dyduła – wiek, wykształcenie, praca, życie prywatne

Wiktor Dyduła ma 24 lata. Pochodzi z Kaszub, a konkretnie z małej i bardzo malowniczej miejscowości o nazwie Przywidz (woj. pomorskie). Ma trójkę rodzeństwa: braci starszych od niego o czternaście i trzynaście lat, a także siostrę, która jest od niego starsza o siedem lat. Poza muzyką pasjonuje się piłką nożną.

Uczęszczał do IX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku, które ukończył w 2016 roku. Po maturze studiował zarządzanie ze specjalizacją marketing i nowe media w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Do tej pory utalentowany wokalista zarabiał na życie w branży gastronomicznej. Jest świetny znany klientom jednego z hoteli przy plaży w Sopocie. Goście określają go tam mianem „śpiewającego kelnera”.

O życiu uczuciowym Wiktora nie wiadomo zbyt wiele. Z informacji udostępnionych na jego profilu w popularnym serwisie społecznościowym wiemy, że przed laty był w związku, który zakończył się w 2017 roku. 

Wiktor Dyduła – „The Voice of Poland”

O Wiktorze zrobiło się głośno w mediach za sprawą jego porywających występów w dwunastej edycji programu „The Voice of Poland”. Swoją przygodę z show rozpoczął od zaśpiewania utworu „Falling” z repertuaru Harry'ego Stylesa. Jurorzy byli nim zachwyceni.

To był dla mnie ogromny zaszczyt stanąć na tej scenie, ale również wielki stres, co słychać w końcówce. Emocje wzięły górę, ale śpiewałem z serducha! - napisał Wiktor po emisji odcinka ze swoim udziałem.

Występ spodobał się także internautom. Nagranie z tzw. Przesłuchania w Ciemno ma już grubo ponad pół miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Zobacz także:


W kolejnych etapach Wiktor wykonał na scenie m.in. utwory „Look What I Found” z filmu „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem, „Nieśmiertelni” Mroza, „Here Comes The Rain Again” w wersji Macy Gray oraz „Mówią mi” grupy Grammatik.

Zgodnie z tradycją „The Voice of Poland” w półfinale zaprezentował na żywo swój własny singiel. Kawałek „Dobrze wiesz, że tęsknię” to nowa wersja jego autorskiej piosenki, którą wykonuje już od dawna, m.in. w restauracjach. 

Wiktor Dyduła – „Idol”

Nie jest tajemnicą, że swój telewizyjny debiut Wiktor Dyduła zaliczył na długo przed pojawieniem się w „The Voice of Poland 12”. W 2017 roku, mając wówczas zaledwie dziewiętnaście lat, początkujący artysta pojawił się na castingu do programu „Idol”. Jego występ z przebojem „Sweather Weather” z repertuaru zespołu The Niegbourhood oceniało jury w składzie: Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz. 


Myślicie, że Wiktor zrobi karierę na polskiej estradzie?